Nogomet

U organizaciji HNS-a u Medulinu je od 01.-05.12.2021.god. održan Jesenski selektivni turnir Središta HNS-a za dječake U-14 ( 2008.god. ).

U ovom natjecanju sudjelovali su Središta HNS-a; Osijek, Rijeka, Split, Sjever, Zagreb i Zagrebački nogometni savez.

U sustavu selektivnih aktivnosti jesenski i proljetni turnir za dječake U-14 smatra se jednom od najvažnijih aktivnosti HNS-a jer se po zav... Nastavi čitati

Utakmica 16. kola Serije A donijela je susret Venezije i Verone, koju vodu hrvatski stručnjak Igor Tudor. Domaćini su brzo poveli i završili prvo poluvrijeme furiozno (3:0). A onda - Show.

Poveli su već u 12. minuti, a gol je postigao Ceccaroli, na dodavanje Thomasa Henryja. Svega sedam minuta kasnije Črnigoj je povećao na 2:0. Henry je potom i sam zabio gol za vodstvo Venezije od 3:0 u 27. min... Nastavi čitati

Bayern je u Der Klassikeru u Dortmundu u 14. kolu Bundeslige s 3:2 slavio protiv Borussije.

Najbolji strijelac Robert Lewandowski postigao je dva gola, uključujući jedanaesterac u drugom poluvremenu i tako doveo njemačkog prvaka do ključne pobjede od 3:2 protiv Borussije Dortmund.

Domaćini su nakon utakmice imali dosta povika na suđenje Felixa Zwayera. Trener Dortmunda Marco Rose isključen j... Nastavi čitati

Nogometaši milanskog Intera slavili su s 3:0 na gostovanju kod Rome, a pitanje pobjednika odlučeno je već u prvom poluvremenu.

Inter je poveo fantastičnim golom u 15. minuti kojeg je Hakan Calhanoglu zabio izravno udarcem iz kuta. U 24. minuti Calhanoglu je prošao po lijevoj strani, vratio loptu u sredinu gdje je Edin Džeko poslao loptu u mrežu za 2:0. U 39. minuti je već bilo 3:0. Zabio je Den... Nastavi čitati

Dortmund je poveo u 5. minuti golom Brandta, da bi već u 9. izjednačio Lewandowski. Kingsley Coman je doveo Baye... Nastavi čitati

UEFA-ina komisija koja kontrolira financije mogla bi izbaciti šest klubova iz Europe ne budu li oni do kraja siječnja podmirili svoje obveze. Klubovi koji su opomenuti su Porto, sofijski CSKA, Mons Calpe, Betis, CD Santa Clara i Sporting. Uručena im je i financijska kazna.

Oni će biti izbačeni iz europskih natjecanja u koja će se plasirati u sljedeće tri sezone ne budu li do kraja siječnja rije... Nastavi čitati

Liverpool je zauzeo prvo mjesto u Premier ligi jer je Divock Origi zabio pobjednički pogodak u zadnjoj minuti za pobjedu nad Wolverhamptonom.

Redsi su u 60. minuti imali nevjerojatnu priliku kada je pogriješio golman Wolvesa Sa, Jota je krenuo prema golu, koji su branila dva domaća braniča, a onda je napadač Liverpoola napucao jednog od njih.

PROMAŠAJ NAPADAČA LIVERPOOLA Nastavi čitati

U sklopu 14. kola Bundeslige odigrano je pet zanimljivih utakmica. U odličnoj izvedbi domaina, Bayer je svladao posljednjeplasirani Greuther Furth sa 7:1, a četiri gola zabio je Patrik Schick.

Osim četiri gola češkog napadača Patrika Schicka, ostale golove za Apotekare su postigli Adli, Tapsoba i Hincapie. Schick je sve golove postigao u drugom poluvremenu. Bayer se ovom pobjedom učvrstio na tr... Nastavi čitati

Prva utakmica 18. kola Hrvatski Telekom Prve Lige, donijela ogled prvoplasirane i petoplasirane ekipe na ljestvici. Vodeći Osijek je gostovao kod Gorice u nadi da će zadržati vrh tablice.

Nogometaši Gorice i Osijeka remizirali su 1:1 na stadionu Radnik. Tim rezultatom je Osijek zadržao niz nepobjedivosti, ali i to da bi ga mogle sustići druge ekipe. Već danas to može napraviti Rijeka, a pobjedo... Nastavi čitati

U utakmicama 15. kola 2. HNL, Dugopolje je teško poraženo na gostovanju, Solin je remizirao, a Hajdukov napadač na posudbi je golom sudjelovao u pobjedi Varaždina.

Težak poraz Dugopolja u gostima, Rudeš je na svom terenu slavio 4:0. Dupopolje je sada na 7. mjestu, a Rudeš se približio vrhu. Trenutno na vrhu se nalazi Varaždin za kojeg su odigrala dvojica igrača Hajduka, vratar Karlo Sentić i na... Nastavi čitati

U utakmici turskog Kupa između Giresunspora i Ankare Demirspora u 20. minuti dogodila se scena kakvu ne viđamo često. Golman Ankare Avcu je ozlijeđenom Erolu Akdagu iz Giresunspora pomogao da izađe s terena tako da ga je nosio kao da je dijete.

VIDEO SCENE S UTAKMICE TURSKOGA KUPA POGLEDAJTE OVDJE

Igrač Ankare je ipak mogao izaći sam, te ga je gol... Nastavi čitati

Novi trener Manchester United Ralf Rangnick debitirat će u 15. kolu Premier lige u domaćem susretu protiv Crystal Palacea. Nijemac je na mjestu trenera Crvenih vragova zamijenio Norvežanina Solskjaera i potpisao ugovor do kraja sezone, uz konzultantske obaveze u naredne dvije.

Rangnick je bio spriječen da vodi treninge prve momčadi zbog nedostatka radne dozvole. To je i razloga što će večerašnj... Nastavi čitati

Prema mjerama za događaje na otvorenom dopušteno je korištenje od 30 do 50 posto kapaciteta, s maksimalnim brojem od 15.000 gledatelja, dok je za sportska događanja u zatvorenim prostorima dopušteni maksimum 5.000 gledatelja.

Svi koji će nazočiti tim događajima morat će nositi maske na licu, a potrebna će im biti i važeća Covid-potvrda o cijepljenu ili preboljenju. Moguće je da će dodatno biti ... Nastavi čitati

Na prijedlog Natjecateljske komisije HNS-a, Izvršni odbor Saveza odlučio je da će finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa biti odigrano na stadionu Poljud u Splitu. Finalna utakmica zakazana je za 26. svibnja 2022. godine.

Od 2016. godine, kada je uvedeno odigravanje jedne finalne utakmice, finale Kupa ugostili su Osijek, Varaždin, Vinkovci, Pula, Šibenik te Velika Gorica.... Nastavi čitati

Nogometni klubovi Kaštela ovih se dana opraštaju od svoje nogometne legende Joška Bilića. Igračku i trenersku karijeru je proveo u HNK Jadranu iz Kaštel Sućurca, a potom i trenersku u drugom kaštelanskom klubu, HNK Val iz Kaštel Staroga. Legenda kaštelanskog sporta, umrla je proteklog tjedna u 85. godini života.

Joško Bilić je rođen 1936. godine, a igračku karijeru započinje u Jadrana iz Sućurc... Nastavi čitati

Nakon što je Dinamov trener ponudio ostavku, vrlo brzo je zagrebački klub imenovao novog, ali privremenog trenera - Željka Kopića. On će klub voditi u idućih pet utakmica.  Bivši trener Hajduka i donedavni voditelj nogometne škole dinama, danas se obratio javnosti.

“Godinu i pol dana sam bio Dinamove obitelji na poziciji voditelja nogometne škole. Zajedno s klubom napravili smo puno, napravili ... Nastavi čitati

Nevjerojatna pobjeda ženske nogometne reprezentacije 20:0 protiv Latvije u kvalifikacijama za SP pokrenula je lavinu reakcija.

Engleskinje, jedna od najjačih ekipa na svijetu, imale su 64 udarca na gol (Latvija 0), od čega je 31 išao u okvir, a u prosjeku su Engleskinje na gol pucale svaku 81 sekundu. Latvija je na poluvremenu zamijenila 18-godišnju golmanicu Lauru Sinutkinu. Na gol je stala go... Nastavi čitati

U utakmici 14. kola Premier Lige koja se igra u tokom radnog tjedna, West Ham i Brighton su odigrali 1:1. Domaći su poveli u otvaranju utakmice golom Součeka (5') na asistenciju Fornalsa, no nisu uspjeli povećati prednost, što se pokazalo kobnim za Vlašićev klub. Pred kraj susreta Maupay (89') je atraktivnim škaricama izjednačio na konačnih 1:1. Asisitirao mu je Lamptey, koji je ušao u igru u 70. ... Nastavi čitati

U večernjim satima srijede Real Madrid pobijedio Athletic Bilbao 1:0 u zaostaloj utakmici 9. kola španjolskog prvenstva. Jedini gol zabio je Karim Benzema, na asistenciju Luke Modrića.

Gol je Benzema zabio u 40. minuti. Asensio je pucao s ruba kaznenog prostora, Unai Simon je obranio, a lopta se odbila do Modrića, koji je pokušao zabiti iz prve. Loše je zahvatio loptu, koja je, umjesto prema mr... Nastavi čitati

Utakmica 15. kola Serija A između Atalante i Venezije završila je pobjedom domaćina 4:0, u kojem je Mario Pašalić zabio svoj drugi hat-trick za momčad iz Bergama. Svega 12. minuta utakmice bilo je dovoljno Atalanti za vodstvo od 2:0, a oba gola je zabio hrvatski reprezentativac. Mario Pašalić sudjelovao je u dvanaest ovosezonskih prvenstvenih golova Atalante, koja je druga po postignutim pogocima ... Nastavi čitati