Izvrsnu igru prikazali su kuglači Mertojaka u derbiju kola protiv trećeplasirane zagrebačke Grmošnice na svojoj kuglani u Poljudu. Ostvarena je pobjeda rezultatom 7:1 , s čak 186 više srušenih čunjeva (3710:3524).

Napadačkom i borbenom igrom od samog početka dali su do znanja Zagrepčanima da nemaju što tražiti u ovom susretu, te tako s pet bodova više u preostala četiri kola obranili titulu viceprvaka države. Ova visoka pobjeda odlično se uklopila u današnju svečanost proglašenja najboljih sportaša Grada Splita po izboru Izvršnog odbora Splitskog saveza športova za 2018. godinu, u kojoj su kuglači Mertojaka ponovo nominirani za najuspješniju mušku ekipu, nakon što su prošle godine bili i proglašeni najboljima.
Pojedinačni rezultati utakmice: Ivan Totić-Borna Gašpert 3:1 (633:587), Nikola Muše-Damir Fučkar 1:3 (614:627), Hrvoje Marinović-Vladimir Galjanić 4:0 (651:595), Andrej Kovač-Milan Uzelac 3:1 (613:569), Mihael Grivičić/Goran Žubrinić-Denis Špiljar 2,5:1,5 (590:555), Dimitar Dimitrovski-Nemanja Galić 2.2 (609:591).
Dodajmo da je u Zadru istoimeni prvoligaš bio bolji od splitskog Poštara rezultatom 6:2, čime je Poštar zasjeo na posljednje mjesto i čeka ga teška borba za opstanak u preostala četiri kola, dok je u prvenstvu žena Split neočekivano lako savladao drugoplasirani zagrebački Admiral sa 6:2.
U 15. kolu sljedeće subote, 2. ožujka u Splitu je ponovno dvostruki program, ŽKK Split dočekuje Rijeku, dok je Mertojak domaćin Zadru. Poštar ide na teško i neugodno gostovanje u Osijek gdje će protiv istoimene ekipe tražiti bodove spasa.




