Matea Jelić i Toni Kanaet ostvarili su veliki uspjeh na finalnom grand slamu u Wuxiju u Kini.

Jelić je osvojila grand slam finale i nagradu od 70 tisuća dolara, aKanaet se, u kategoriji do 80 kilograma, uspio plasirati direktno na Olimpijske igre koje će se održati u Tokiju 2020.

Taekwondo klub Marjan tako je ostvario još jedan sjajan uspjeh za hrvatski sport.

Bio je ovo stresan mjesec. Nisam znamo ništa do zadnjeg trenutka, do zadnje borbe. Imao sam dobru godinu s obzirom na to da sam imao mononukleozu i lom prsta. Uspio sam se vratiti i usprkos tome još jače trenirao. Imao sam dodatni motiv i na kraju sam ostvario ono što sam želio. Samo treba još jače stisnuti i osvojiti medalju iduće godine. Dosta je teško skupljati bodove za OI, puno je natjecanja i turnira, treba dosta trenirati i paziti na ozljede, naporno trenirat – zaključio je Toni Kanaet.

Jako teška godina bila je i za Mateu Jelić, no sve se na kraju isplatilo.

– Sve se isplatilo i jako sam sretna na kraju. Zahvalna sam obitelji, prijateljima, treneru i svim ljudima koji su bili uz mene kroz sve ovo jer ne bi sama izdržala. Korak sam od sna i učinit ću sve da uspijem – poručila je Matea Jelić.