Šesnaestogodišnji Mili Poljičak pružio je odličan otpor favoriziranom petom nositelju Marcelu Tomasu Barriosu Veri iz Čilea (7:5, 6:3), čak je bio i relativno blizu osvajanju prvog seta, Duje Kekez poražen je od četvrtog nositelja Guilhermea Clezara iz Brazila 6:2, 6:3, dok je od osamnaestogodišnjeg Borne Devalda bolji bio tuniški veteran i nekoć 42. tenisač svijeta Malek Jaziri (6:1, 7:5). Na meč-lopti Jazirija kod 6:5 u drugom setu prolom oblaka je nakratko prekinuo meč, u nastavku je Devald na svom servisu dobio poen i došao do izjednačenja, ali drugu meč-loptu nije uspio spasiti. Šteta, borili su se svi naši momci, imali su i podršku publike, ali nisu uspjeli iznenaditi svoje suparnike.

Izbornik hrvatske Davis Cup reprezentacije Vedran Martić cijelog je dana pratio mečeve, vidjeli smo i Bornu Goju, kao i našeg slavnog nogometaša Roberta Jarnija, inače vrlo dobrog tenisača…

Na terenima centra na Firulama zaigrao je i Damir Džumhur iz BiH koji je diskvalificiran s Roland Garrosa jer je njegov trener bio pozitivan na Covid-19. Džumhur je upao umjesto Amerikanca Nicka Chappella, ali je izgubio već u prvom kolu kvalifikacija od Brazilca Pedra Sakamota 6:1, 6:4. U završno kolo kvalifikacija, koje se igra u nedjelju, prošli su još prvi nositelj Mathias Bourgue, drugi nositelj Peđa Krstin, Altug Celikbilek i Orlando Luz.

Spomenimo i kako je održan ždrijeb glavnog turnira u kojemu imamo trojicu predstavnika – Bornu Goju, Nina Serdarušića i Duju Ajdukovića. Gojo protivnika čeka iz kvalifikacija, Serdarušić je dobio Talijana Alessandra Giannessija, a Ajduković Joaoa Menezesa iz Brazila. Prvi je nositelj Portugalac Pedro Sousa, 113. na ATP ljestvici.




ATP Challenger Split Open, 1. kolo kvalifikacija

Bourgue (Fra, 1) – Matos (Bra) 6:4, 6:4

Celikbilek (Tur) – Mukund (Ind, 6) 6:1, 6:3

Krstin (Srb, 2) – Orlov (Ukr) 6:3, 6:1

Džumhur (BiH, ALT) – Sakamoto (Bra, 8) 1:6, 4:6

Jaziri (Tun, 3) – Devald (Hrv, WC) 6:1, 7:5

Luz (Bra) – Kuzmanov (Bug, 7) 6:2, 6:4

Clezar (Bra, 4) – Kekez (Hrv, WC) 6:2, 6:3

Poljičak (Hrv, WC) – Barrios Vera (Čil, 5) 5:7, 3:6

Raspored, nedjelja 27. rujna (završno kolo kvalifikacija)

Centralni teren (10 h)

Krstin (Srb, 2) – Sakamoto (Bra, 8)

Ne prije 11.30: Bourgue (Fra, 1) – Celikbilek (Tur)

Stella Artois teren (10 h)
Clezar (Bra, 4) – Barrios Vera (Čil, 5)

OTP teren (10 h)
Jaziri (Tun, 3) – Luz (Bra)

Glavni ždrijeb, 1. kolo

[1] P. Sousa (POR) – H. Grenier (FRA)
M. Krueger (SAD) – Z. Kolar (ČEŠ)
[SE] T. Etcheverry (ARG) – Kvalifikant
V. Troicki (SRB) – [8] T. Ito (JAP)
[3] B. Klahn (SAD) – P. Polansky (KAN)
[WC] N. Serdarušić (HRV) – A. Giannessi (ITA)
Kvalifikant – [WC] B. Gojo (HRV)
Kvalifikant – [7] B. Van de Zandschulp (NIZ)
[5] D. Petrović (SRB) – B. Nakashima (SAD)
E. Escobedo (SAD) – F. Cerundolo (ARG)
E. Ymer (ŠVE) – M. Marterer (NJE)
F. Mena (ARG) – [4] C. Taberner (ŠPA)
[6] M. Kližan (SVK) – C. Lestienne (FRA)
J. Menezes (BRA) – [WC] D. Ajduković (HRV)
U. Blanch (SAD) – F. Ferreira Silva (POR)
Kvalifikant – [2] J. Kovalik (SVK)

Parovi, 1. kolo

Goransson (ŠVE, 1)/Reese (SAD, 1) – Krueger (SAD)/Menezes (BRA)
Klahn (SAD)/Polansky (KAN) – Džumhur (BiH)/Petrović (SRB)
Luz/Matos (BRA, 4) – Romboli (Bra)/Zielinski (POLJ)

Galloway (SAD)/ Hach Verdugo (Mek) – Gojo/Poljičak (HRV, WC)
Brkić (BiH)/Troicki (SRB) – Jakić/Krolo (HRV WC)
Delić (Hrv, WC)/Krstin (SRB, WC) – Huey (FIL, 3)/Lammons (SAD, 3)

  1. Sabanov/M. Sabanov (HRV) – Jaziri (TUN)/P. Sousa (POR)

Kližan (SVK)/ Kolar (ČEŠ) – Martinez (VEN, 2)/ Reyes-Varela (MEK, 2)

 

 


Moja reakcija na članak je...
Vau
0
Haha
0
Hagić
0
Hmmm
0
Plač
0
Grrr
0
Molim?
0

Komentiraj

Napišite komentar
Upišite svoje ime