1. kolo HT Prve lige prije odlaska na zimsku pauzu Hajduku je donijelo sraz s Istrom 1961, pretposljednjom momčadi prvenstvene ljestvice. Bijeli su krenuli u ogled s četvrte pozicije, a pobjeda ih postavlja ispred Rijeke i Osijeka. Sve su glasnije špekulacije da je ovaj susret ujedno i oproštaj trenera Damira Burića od klupe Hajduka. Bijeli su na Poljud sa zatvorenom sjevernom tribinom istrčali u sljedećem sastavu: Ljubić – Tahiraj, Ismajli, Simić, Čolina – Nejašmić, Bradarić – Caktaš, Eduok, Jairo – Jakoliš. Glavni je sudac Ivan Bebek.

Prvi Hajdukov pokušaj prema gostujućem golu bio je Caktašev udarac u 3. minuti malo izvan kaznenog prostora, no bezopasno je prošao pored gola. U sljedećem je naletu Jairo blokirao Čondrićevo ispucavanje i nakratko ostao ležati izvan igrališta. Mogao se osvetiti već u 5. minuti kad mu je stigla dobra dijagonalna lopta, no udarac je bio preslab. Opasno je zaiskrilo pred Ljubićem čim je Istra prešla centar, lopta je stigla do PerićKomšića koji je izbliza glavom zatresao gredu, a njegovi se suigrači nisu uspjeli dočepati odbijanca. U 11. je minuti i Eduok bio grunut u zicer, no Čondrić je pravovremeno istrčao s gola. Lončar je potegnuo s velike udaljenosti u 13. minuti, no Ljubić je lako ukrotio taj udarac.

U 15. minuti Jairo je nakon Bradarićeva dodavanja sam krenuo pred Čondrića, Istrin je vratar istrčao na loptu, Brazilac pao, a Bebek ga počastio žutim kartonom za simuliranje. Čolina je zatim ubacio loptu u peterac, no nitko je nije uspio ugurati u gol. U 17. minuti stopostotna šansa za Hajduk, Eduok je zapucao s ruba šesnaesterca, no lopta je odsjela na vratnici. U sljedećem se napadu Jakoliš sam sjurio u kazneni prostor, no gosti su mu u posljednji trenutak izbili loptu iz nogu. Eduok je još jednom vrlo opasno zaprijetio Čondriću u 21. sjajnim udarcem iz prve, no gostujući se vratar dobro držao pred rastućom paljbom domaćih ofenzivaca.

Torcida je u 25. minuti transparentom jasno pokazala što misli o unaprjeđenju Zorana Mamića u HNS-ova člana Komisije za profesionalni nogomet: „Jedan je u bijegu, sad dolazi njegov odraz, u komisiju dovodite osuđenog kriminalca. Pičke iz saveza, gdje vam je obraz?“

Simić je požutio nakon preoštra starta, a potom je Lončar pao pored Jaira kao metkom pogođen, uz glasne proteste cijele Hajdukove klupe na čelu s trenerom Burićem. U 43. minuti Istra je šokirala Hajdukovu obranu i povela. Čolina je izgubio loptu, a Fintić se najbolje snašao pred Ljubićem i postavio rezultat 0:1 s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Na samom početku nastavka Burić je Eduoka zamijenio Jradijem. Torcida je podigla transparent „Za veliki Hajduk odustajanja nema!“ U 55. minuti Jairo je pokušao iznenaditi Čondrića nečim između ubačaja i udarca, no Istrin se čuvar mreže snašao. U 62. minuti Bijeli dolaze do poravnanja rezultata, Tahiraj je odlično ubacio, a Caktaš poentirao za 1:1. U sljedećoj minuti igru je napustio Nejašmić, a ušao je Teklić. Utakmicu prati 6262 gledatelja. Torcida je uskoro prikazala i transparent „Paše nama istok“ uz kratku bakljadu u 65. minuti.

U 69. minuti Caktaš rutinski dolazi do svog drugog zgoditka i dovodi Hajduk u vodstvo 2:1, a Burić Jakoliša mijenja Blagaićem. Uskoro su mijenjali i gosti, izišao je strijelac Fintić, a ušao Rubić. U 77. minuti Jradi je s bolnom grimasom ostao ležati izvan terena pa su Bijeli nakratko ostali s desetoricom. Torcida se nije dala smesti, sami su sebi otpjevali „Istok, poludi“ i navijali kao da ih je dvostruko više.

U 81. minuti Blagaić je zapucao nakon polukontre, no nije bilo većeg posla za Čondrića. Prelec je iz igre povukao Perić-Komšića, a ušao je Bušnje. U 86. minuti posljednja Istrina promjena, Sane umjesto Gržana. Blagaić je još jednom pokušao zaprijetiti Čondriću, no gosti su se obranili. Rubić je na isteku regularnog vremena zaradio crveni karton pa su Istri preostale 4 minuta sudačke nadoknade s igračem manje.  U posljednjim su trenucima lijepo kombinirali Jradi i Jairo, no gosti su bili prvi na odbijenu udarcu. Hajduk je tako nakon nes(p)retnog  prvog poluvremena ipak na zimsku stanku otišao s uknjižena tri boda.

HAJDUK: Ljubić – Tahiraj, Ismajli, Simić, Čolina – Nejašmić, Bradarić – Caktaš, Eduok, Jairo – Jakoliš

Klupa: Baždarić, Hamza, Svatok, Juranović, Delić, Blagaić, Kalik, Vučur, Dolček, Radić, Teklić, Jradi

ISTRA 1961: Čonrdić, Rufati, Gržan, Franić, Perić-Košić, Ivančić, Lončar, Pavić, Ćuže, Tomašević, Fintić

Klupa: Macan, Rubić, Bušnja, Sane, Grujević, Gonzalez, Burić