Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

'Raščupana, gologuza, sretna': Nova objava naše voditeljice zaintrigirala pratitelje

U ovakvom izdanju je nismo vidjeli do sada
D.D. / Foto: Instagram iliustracija24. lipnja 2025. 09:33
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Poznata hrvatska novinarka i voditeljica, Ivana Paradžiković, lice koje smo godinama navikli gledati u ulozi beskompromisne urednice istraživačkog magazina "Provjereno", ponovno je iznenadila i oduševila svoje pratitelje na Instagramu. Ovoga puta, povod nije bila nova istraživačka priča, već jedna duboko osobna, sirova i oslobađajuća avantura s Velebita, koju je podijelila kroz seriju fotografija i dugačak, inspirativan opis koji odjekuje poput manifesta o autentičnom življenju. Među prizorima netaknute prirode i planinarskog druženja, jedna je fotografija posebno privukla pažnju – ona na kojoj Ivana pozira ispred planinarskog skloništa, kako sama kaže, "gologuza", odjevena samo u crnu sportsku majicu i šarene čarape, s osmijehom koji govori više od tisuću riječi. No, ova hrabra objava nije tek puki ekshibicionizam, već snažan simbol slobode i sreće pronađene u jednostavnosti, daleko od očekivanja i okova svakodnevice.

Ivanina velebitska odiseja, kako se može iščitati iz njezine objave, započela je malom dramom. "Stigle smo kasno, debelo ugazile u mrak. Proživjele mini paniku, ali svaka u sebi", piše Ivana, dočaravajući napetost noćnog uspona kroz divljinu. Fotografije na kojima ona i njezine prijateljice, opremljene ruksacima i čeonim lampama, navigiraju kroz gustu šumu, svjedoče o izazovu s kojim su se suočile. No, strah je bio samo uvertira u ono što je uslijedilo – buđenje u srcu planine.

"Jutra na planini su neprocjenjiva. Zapravo, to mi je jedan od dražih trenutaka planinarenja. Probuditi se u divljini gdje je sve svedeno na ono najpotrebnije, osnovno. Nema izvolijevanja. Nema proklete mogućnosti izbora. Jedeš što imaš. Spavaš gdje možeš. Snalaziš se. Minimalizam", ispovijeda se Ivana, slaveći život sveden na esenciju. Upravo je ta filozofija minimalizma, oslobađanja od suvišnog, lajtmotiv cijele priče. Fotografije skromnog interijera planinarskog skloništa Crnopac na 1137 metara nadmorske visine, doručka na drvenom stolu s pogledom na kamene vrhunce i nasmijanih lica bez trunke šminke, savršeno ilustriraju tu potragu za istinskim.

U tom idiličnom okruženju, Ivana i njezino društvo nisu bili sami. Susret s drugim putnicima namjernicima postao je središnji dio njezine objave i izvor nevjerojatne inspiracije. "Ujutro smo doručkovale i dočekivale ekipu. Tri prijateljice iz Slavonskog Broda, Francuskinje vatrogaskinje i bračni par iz Bruxellesa od čije sam priče zinula do poda!", piše uzbuđeno.

 

 
 
 
 
 
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Objavu dijeli Ivana Paradžiković (@ivanaparadzikovic)

 

Priča o belgijskom paru, Jenny i Ahmedu, ono je što je Ivanu posebno dirnulo i potaknulo na duboko promišljanje o smislu života. "Prodali su sve što imaju, donirali novac i krenuli na četverogodišnje putovanje biciklima: od Belgije do Južne Koreje!", prenosi njihovu nevjerojatnu odluku. Ta rečenica odzvanja hrabrošću i odricanjem koje je teško i zamisliti. Ivana s divljenjem opisuje kako je Jenny, nekoć uspješna arhitektica, početkom godine postala avanturistica, dok se njezin suprug Ahmed, s kojim je u braku 24 godine, našalio: "Ali ja ni ne volim bicikl!". "Ali zato očito voliš nju, pomislim", zaključuje Ivana, prepoznajući da je njihova avantura vođena nečim puno dubljim od same ljubavi prema bicikliranju – ljubavlju jedno prema drugome i prema životu samom.

Njihova bezbrižnost pred budućnošću, sažeta u odgovoru "Tko to zna" na pitanje što će biti nakon putovanja, i zajedničkom zaključku "Što život nanese", za Ivanu je bila epifanija. "Kakva hrabrost! Prepustiti se životu. Otrgnuti se od tuđih očekivanja, onoga što bi i kako trebali živjeti", piše, a zatim postavlja pitanje koje pogađa ravno u srž problema modernog čovjeka: "Općeprihvaćenih obrazaca: udati se, imati djecu, svoju nekretninu, stabilan posao. Koliko vas živi tako i dalje ste nesretni, ali se ne usudite tražiti svoj put? Izvan tih okvira."

Njezina poruka o autentičnosti posebno je snažna jer dolazi iz vlastitog iskustva. "Biti autentičan znači da će vam se u početku rugati, odbaciti vas. Kada sam krenula na planine, govorili su da sam poludjela, otišla na kvasinu", iskreno priznaje, otkrivajući s kakvim se predrasudama suočavala. No, njezin zaključak je trijumfalan: "Međutim, kada dohvatite svoju radost čak ćete i tima postati inspiracija… ali vama to tada ionako više neće biti važno." Na kraju, Ivanina objava završava pozivom koji je istovremeno jednostavan i najteži mogući zadatak: "Pusti zato ego, odobravanje, kontrolu… tek ispod svega toga leži tvoja sreća. Biraj svoj put", piše Večernji list.

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
68
Haha
8
Nice
14
What?
6
Laž
6
Sad
8
Mad
33
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Znate li koje namirnice ne smijete držati zajedno u hladnjaku?
9
min
Znate li koje namirnice ne smijete držati zajedno u hladnjaku?
Mladež HDZ-a Split razveselila djecu Maestrala povodom svetog Nikole
21
min
Mladež HDZ-a Split razveselila djecu Maestrala povodom svetog Nikole
Majstor čokolatijer otkrio koja je najveća pogreška kod otapanja čokolade
34
min
Majstor čokolatijer otkrio koja je najveća pogreška kod otapanja čokolade
Hribar oborio hrvatski rekord i izborio finale Europskog prvenstva
47
min
Hribar oborio hrvatski rekord i izborio finale Europskog prvenstva
Preminuo legendarni "zlikovac"
1
sat
Preminuo legendarni "zlikovac"
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Radujte se, narodi. Gotovo je s kišom, sljedećih deset dana bez hladnoće, bez oborina, bez vjetra
    Radujte se, narodi. Gotovo je s kišom, sljedećih deset dana bez hladnoće, bez oborina, bez vjetra
    5. prosinca 2025. 01:34
  • Sin političarke iz Dalmacije pretukao oca, htio je da mu prepiše dio kuće
    Sin političarke iz Dalmacije pretukao oca, htio je da mu prepiše dio kuće
    5. prosinca 2025. 14:19
  • Ovo je presudno za buduću brzu cestu prema Omišu: Osigurana sredstva za dovršetak ključne dionice brze ceste Mravince–TTTS
    Ovo je presudno za buduću brzu cestu prema Omišu: Osigurana sredstva za dovršetak ključne dionice brze ceste Mravince–TTTS
    5. prosinca 2025. 01:49
  • KRVAVI POHOD U HRVATSKOJ "Muškarac upucao ženu u kući i njezinu sestru na ulici"
    KRVAVI POHOD U HRVATSKOJ "Muškarac upucao ženu u kući i njezinu sestru na ulici"
    4. prosinca 2025. 22:26
  • Dok su u Hrvatskoj teme ustaše i partizani, sin komiškog ribara osvaja Nobela za fiziku. Tko je John M. Martinis?
    Dok su u Hrvatskoj teme ustaše i partizani, sin komiškog ribara osvaja Nobela za fiziku. Tko je John M. Martinis?
    5. prosinca 2025. 02:13
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
© 2025 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.