Najmanje je dvoje ljudi ubijeno u pucnjavi u centru Pariza, a četvero ih je teško ranjeno, objavili su francuski mediji. Napadač je, kako javlja, SFP, uhićen. Radi se o 69-godišnjem muškarcu koji je prema izjavama svjedoka, ispucao sedam ili osam metaka. Le Parisien piše da je riječ o francuskom državljaninu, umirovljeniku koji je prije radio kao vozač. Prilikom uhićenja policija mu je oduzela oružje kojim je pucao.
"Bila je totalna panika. Zaključali smo se u trgovinu", kazao je jedan svjedok za AFP.
"Dogodio se oružani napad. Hvala snagama sigurnosti na njihovoj brzoj akciji", objavio je na Twitteru Emmanuel Gregoire, zamjenik gradonačelnika Pariza.
Pariška policija priopćila je da je u tijeku istraga u ulici Rue d'Enghien prije nego što je pozvala javnost da izbjegava to područje.
🔴 EN DIRECT - Fusillade à Paris: une cellule d’urgence médico-psychologique ouverte dans le 10e arrondissement https://t.co/GfOIC2L9JB pic.twitter.com/LqHSmMmtQz
— BFMTV (@BFMTV) December 23, 2022
Francuski Le Parisien piše da se pucnjava dogodila u blizini Kurdskog kulturnog centra Ahmet-Kaya.




