Splitski HDZ-ovci prisjetili su nekadašnjeg splitskog gradonačelnika Zvonimira Puljića. Od njegove smrti prošlo je 12 godina.
"Prošlo je dugih dvanaest godina otkada nas je napustio naš prijatelj, domoljub, uspješni gradonačelnik Splita, saborski zastupnik i predsjednik splitskog HDZ-a Zvonimir Puljić. Kroz cijeli svoj život i kroz cijeli svoj rad i djelovanje ostao je posvećen svojoj Hrvatskoj i svome Splitu, a u proces stvaranja Hrvatske i njezinog oslobođenja uključio se od samog početka. Još u ranoj mladosti svrstao se među hrvatsku mladost koja je tražila promjene i demokratizaciju društva, a u političkom životu se aktivira odmah na početku demokratskih promjena u Hrvatskoj", napisao je prvi čovjek splitskog HDZ-a Vice Mihanović na svojoj Facebook stranici.
A zatim je nastavio:
"Uza sve velike dužnosti koje je vršio i odgovornosti koje je preuzimao i ispunjavao, kruna njegovog života je bila preuzimanje upravljanja svojim gradom Splitom. U svom kratkom mandatu učinio je puno i na toj dužnosti davao je sebe cijeloga, a njegovim brojnim djelima svjedočimo i danas. Posebno je važno istaknuti da je Generalni urbanistički plan, glavnu podlogu za urbanistički i gospodarski razvoj grada, Split dobio upravo u mandatu gradonačelnika Zvonimira Puljića.
Njegovo ime ostaje trajno upisano u povijesnim knjigama našega grada, a njegova djela i njegova vizija ostaju nama svima trajan poticaj.
Počivao u miru Božjem!"





