Društvenim mrežama kruži peticija da se i Split pridruži 20-ak hrvatskih gradova koji su prestali priređivati vatromet. Kako objašnjava organizator, razlog je zaštita i sigurnost kućnih ljubimaca i divljih životinja.
"Zahvaljujući uspješnoj inicijativi Prijatelja životinja, danas u Hrvatskoj više od 20 gradova nema vatromet u vlastitoj organizaciji, a mnogi od njih vatromet su zamijenili ekološkim i atraktivnim svjetlosnim senzacijama.
Takvu su odluku donijeli nakon uspješnog apela Prijatelja životinja,kojim se apeliralo na jedinice lokalne uprave i samouprave, da se zaštite životinje i okoliš od negativnih posljedica vatrometa.
Dakle, na temelju spomenute inicijative Prijatelja životinja, više od 20 gradova u Hrvatskoj je odbacilo vatromet u svrhu sigurnosti i zaštite ljudi, životinja i okoliša.
Slijedom navedenoga tražimo da se grad Split pridruži gradovima koji su zaustavili vatromete tj. da grad Split zaustavi vatromete iz razloga sigurnosti i zaštite naših kućnih ljubimaca pasa, mačaka i dr., te u svrhu zaštite i sigurnosti divljih životinja i našeg okoliša", stoji u opisu peticije koju možete pronaći OVDJE.




