Nakon provedenih lokalnih izbora, na kojima se ponešto promijenila politička karta u lokalnoj samoupravi, premijer Andrej Plenković održao je sastanak sa županima, gradonačelnikom Grada Zagreba, predstavnicima Udruge gradova u Republici Hrvatskoj i Hrvatske zajednice općina, piše tportal.
Na početku sastanka podsjetio je da su već održana četiri ovakva sastanka. 'Cilj ovih sastanaka je da, prvo, osiguravamo višerazinsko upravljanje Hrvatskom. Pridonosimo realizaciji lokalnih projekata. Prepoznajemo potrebe građana po načelu supsidijarnosti. Ovo partnerstvo smatramo jednim od važnih postignuća naše prve vlade i nadamo se da u budućnosti nitko od toga neće odustati', rekao je Plenković.
'Lakše ćete realizirati projekte oslonjeni na državnu vlast. Temeljni cilj je ravnomjeran razvoj Hrvatske i demografska revitalizacija zemlje. Vlada je postavila smjerove rada, bitno je da ih prepoznate jer ćemo se pratiti iduće četiri godine', rekao je premijer.
'Prošla godina stajala nas je više od 32 milijarde kuna', rekao je Plenković, dodavši da je to više od 20 posto državnog proračuna.
Podsjetio je da su se lani dogodila dva velika potresa. 'Procijenjena šteta od potresa je 128 milijardi kuna, a obnova je najvažnija zadaća', kazao je.
Glavne teme sastanka, napomenuo je Plenković, su turistička sezona, ali i situacija s koronavirusom. 'Treba ubrzati cijepljenje. Svi koji se mogu cijepiti, neka se cijepe. Što prije steknemo kolektivni imunitet prije ćemo raditi, razvijati se, ali i biti privlačni onima koji misle doći ovdje na ljeto', rekao je Plenković.




