Splitska policija danas je posjetila 56-godišnjaka koji je jučer napustio splitski KBC - na vlastitu odgovornost. Riječ je o pacijentu koji je COVID pozitivan, a uz to ima i obostranu upalu pluća te upalu gušterače.
Medicinsko osoblje pokušalo ga je nagovoriti da ostane na liječenju u bolnici, no on je to odbio. Nije bio zadovoljan uvjetima u bolnici te činjenicom, kako nam je sam ispričao, da na odjelu nije bilo tople vode pa se nije mogao niti istuširati.
Splitska policija pokucala mu je na vrata te će nakon što dovrše kriminalističko istraživanje o svemu izvijestiti Općinsko državno odvjetništvo u Splitu.
"Obavještavamo vas kako smo nakon javno objavljene informacije o tome da je jedna osoba napustila bolnicu, pokrenuli postupak utvrđivanja svih činjenica i okolnosti. Policijski službenici su istog dana pronašli 56-godišnjaka koji se nalazio u svom domu na adresi prebivališta, te je po dolasku policijskih službenika iste upozorio da je obolio od COVID-19. Policijski službenici su s njim obavili razgovor. Provodimo kriminalističko istraživanje, a o rezultatima istog obavijestit ćemo nadležno Općinsko državno odvjetništvo u Splitu", kazali su nam iz PU splitsko-dalmatinske.




