DRAMATIČNO PUCANJE PENALA Hrvatska futsal reprezentacija ne ide na Svjetsko prvenstvo

Izgubili su važnu utakmicu protiv Češke

Naša reprezentacija nije uspjela proći Češku u dodatnim kvalifikacijama za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se održava sljedeće godine u Litvi.

Nakon zadarskih 2:2, u Brnu je već u četvrtoj minuti Hrvatska stigla do vodstva, Novak je dobro reagirao i pospremio loptu u mrežu domaćina. Ubrzo je češki reprezentativac Holy izjednačio na 1-1.

U 17. minuti strijelac za naše je Matošević i vodimo 2-1, no Česi na samom isteku prvog poluvremena izjednačuju na 2-2.

Drugo poluvrijeme prošlo je, sasvim neočekivano bez pogodaka pa su se igrali produžeci. Ni nakon 10 minuta ekstra igre nije bilo pobjednika pa su se pucali šesterci.

U petoj je seriji Kanjuh imao priliku zabiti zaključiti susret u hrvatsku korist, no češki vratar Vahala tada je započeo svoj niz obrana, da bi naposljetku Vokoun donio veliko slavlje domaćinu.

Uzvratna utakmica drugog para dodatnih kvalifikacija, između Finske i Srbije, odgođena je zbog pozitivnih testova na koronavirus.