Papa Franjo umro je jutros, 21. travnja, u Kući svete Marte u 89. godini života. Zbog smrti pape otkazani su susreti talijanske Serie A i Primavere (prva talijanska liga do 20 godina) koji su se trebali igrati na Uskrsni ponedjeljak, objavila je talijanska liga na svojim stranicama, piše 24sata.
Odgođene su utakmice Torino - Udinese, Cagliari - Fiorentina, Genoa - Lazio i Parma - Juventus, a u Primaveri su odgođeni dvoboji Roma - Udinese, Monza - Sassuolo i Sampdoria - Torino.
Talijanski nogomet time će odati počast Svetom Ocu, a ova je praksa već bila primijenjena 2005. godine kada je umro papa Ivan Pavao II. Taj dan obustavljene su sve sportske aktivnosti pa će vrlo vjerojatno tako biti i sada. Datum kada će se utakmice odigrati još nije poznat.