Borna Ćorić je treći put zaredom do pobjede na ATP turniru u Dubaiju došao nakon "tie-breaka" trećega seta, nakon Veselog i Berdycha danas je na isti način u četvrtfinalu svladao 19. tenisača svijeta, Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.
Bio je to Ćorićev treći meč u Dubaiju u kojem je slavio rezultatom 2:1, pri čemu je u sva tri susreta prošao dalje kroz "tie-break" trećeg seta. U prvom kolu je dobio Čeha Jirija Veselyja, potom i njegovog sunarodnjaka Tomaša Berdycha, a večeras i 19. tenisača svijeta.
Ćorića sada čeka polufinale protiv Švicarca Rogera Federera, koji je u četvrtfinalu pobijedio Mađara Martona Fucsovicsa sa 7:6 (6) i 6:4. Bit će to repriza njihovog susreta u Dubaiju 2015. godine kada su također igrali u polufinalu. Tada je slavio Švicarac, a kako će biti ovoga puta doznat ćemo u petak.
Mladi hrvatski tenisač je odlično otvorio i treći set. Poveo je 4:1 uz jedan "break". Međutim, Gruzijac se vratio izjednačivši na 4:4, a potom su oba tenisača obranila svoje servise pa je odluka pala u "tie-breaku". Trinaestu igru Ćorić je odigrao sjajno, poveo je 6-1 uz tri "mini-breaka" i iskoristio je prvu meč loptu za pobjedu.
Ćorića sada očekuje bivši najbolji tenisač svijeta. Do sada su igrali četiri puta, a obojica imaju po dvije pobjede. Federer je dobio prva dva meča, a Ćorić druga dva. Oba prošle godine u Šangaju i Halleu. Ćorić i Federer već su igrali u Dubaiju i to baš u polufinalu 2015. godine, a Švicarac je slavio 6:2, 6:1, podsjeća HRT.



