Već tradicionalno, u sklopu proslave Sudamje, u Hrvatskom narodnom kazalištu Split ovog večeras se održava 33. Susret dalmatinskih klapa.

Nastupaju klape Mriža, Filip Dević (m), Štorija, Kampaneli, Luše, Cambi, Orca, Munita, Filip Dević (ž) i Neverin.

Svaka klapa pjeva po dvije pjesme, a tema je izvornost i čisti klapski đir. Voditelji programa su Mariola Milardović i Joško Bonaći. Umjetnički voditelj je Jasminko Šetka.

Nastup klapa pratite uživo na našem YouTube kanalu:

PROGRAM:

1.Ženska klapa Filip Dević – Split voditeljica: Ivana Smoljanović
Ajdi, ajdi pa se vrati
(tradicionalna, obrada Duško Tambača)

Ti si meni sve
(stihovi i glazba Vinko Barčot , obrada Duško Tambača)

2.Muška klapa Mriža – Split voditelj: Jasminko Šetka
U vjetru sam ti glasak slušo
(tradicionalna, obrada Miho Bulić)

Zar ćeš draga
(tradicionalna, obrada Krešo Magdić)

3.Ženska klapa Štorija – Kaštel Sućurac voditelj: Jurica Karuza

Na Neretvi vodi ladnoj
(tradicionalna, obrada Blaženko Juračić)

Preplivat ću olujno more
(gl. T. Mrduljaš – st. J. Burić, obrada M. Ivičević)

4.Mješovita klapa Kampaneli – Donja Kaštela voditeljica: Mira Đukić Milašević
Garifule, cviće moje
(tradicionalna, obrada Lubo Stipišić)

Plavi putevi mora
(M. Nardeli, obrada Nikola Buble )

5.Ženska klapa Luše – Split voditelj: Marko Šimić
Grlica je propivala
(tradicionalna, obrada Kuljerić)

Lipo ime
(gl. M. Čačija, st. Dukić )

6.Muška klapa Cambi – Split voditelj: Joško Tranfić

Izresla ruža rumena
(tradicionalna, obrada Rajmir Kraljević)

Lipa moja
(Z. S. Gibonni, obrada Rajmir Kraljević )

7.Ženska klapa Orca – Split voditelj: Srećko Damjanović

Prid oltarom kleči diva
(tradicionalna, obrada Srećko Damjanović)

Uljenica moje matere
( gl. M. Čačija – st. Slavko Govorčin)

8.Muška klapa Munita – Zadar voditelj:
Žetvu žela za gorom divojka
(tradicionalna, obrada Vjekoslav Šunjić)

Današnjeg dana
( gl. i st. Vjekoslav Šunjić)

9.Ženska klapa Neverin – Kaštel Lukšić voditeljica: Antonela Pilić Burić
Tila bi te zaboravit
(tradicionalna, obrada Duško Tambača)

Ljubim te do bola
(gl. D. Paulik, st. J. Fiamengo , obrada Olja Dešić)

10.Muška klapa Filip Dević – Split voditelj: Jakša Gilić
Sa izvora ladna voda izvire
(tradicionalna, obrada Duško Tambača)

Leute moj
(T. Bebić , obrada Duško Tambača)


Komentiraj

Napišite komentar
Upišite svoje ime