Tomo Kadić je trener hrvatske boksačke reprezentacije. Nakon povratka iz Londona gdje su se održavale kvalifikacije za odlazak na Olimpijske igre, Tomo se zarazio koronavirusom kao i njegovi kolege iz reprezentacije. Ispričao nam je svoje iskustvo u borbi s opakim virusom.
Naglasio je da je imao simptome lagane grlobolje, kašlja koji se postepeno pojačavao. Rekao je da je imao i jake migrena.
- Bol je bila nesnošljiva, istaknuo je.
Tomo je naglasio da je bio svjestan da ima koronavirus.
- Mala šansa je bila da nije, ja sam se nadao u sebi duboko da je možda prehlada od puta, nervoze, ali ipak nije bila. Nadao sam se do tog testiranja.
Naglasio je da se u cijeloj situaciji nastojao ponašati odgovorno jer smatra da je odgovornost prema građanima vrlo bitna kao i prema virusu, a prema sebi.
Trener reprezentacije je istaknuo da je njegovo psihičko- emocionalno stanje tada bilo dobro.
- Mogu reći bio sam svjestan da je jedna bitka ispred mene u kojoj moram pobijediti kao jedan meč, jednu rundu, zapravo više rundi koje moram savladati, dodao je.
Rekao je da ga prijatelji podržavaju i da mu stalno šalju motivirajuće poruke, ali njegova bliža obitelj bila je u strahu, naglasio je.
Sretan je jer ima pomoć i od susjeda.
- Ostavljaju mi brašno, kruh, sve što mi treba, dodao je.
Kadić je kazao da je njegov put oporavka jednostavan i da se danas osjeća dobro. Naglasio je da je sada na 60 posto svoga kapaciteta i da će uskoro pobijediti koronavirus.
Poručio je ljudima koji su zaraženi da se ne trebaju bojati i da nije sramota ako imaju koronavirus.
- To je jednostavno sastavni dio života, naglasio je.
Dodao je da mladi većinom misle da koronavirus nije ništa, da je to nešto bez veze, da je to obična gripa...
Poručio je da koronavirus nije obična gripa. Pozvao je sve građane da ostanu doma, slušaju upute Stožera civilne zaštite.
- Moramo olakšati cijelom medicinskom osoblju, jer oni su heroji, trebamo im skinuti kapu zato što se bore za nas i hvala im na tome, apelirao je.
Pozvao je na zajedništvo u borbi protiv virusa.
- Mislim da možemo, uvijek smo se izborili, izborit ćemo se opet. Zajedno smo jači, kazao je Kadić.



