Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

VIDEO Filmska scena na aerodromu: Žena bez karte i dokumenata stigla do aviona

Posada je primijetila da nema ni kartu ni dokumente, pa je na kraju pozvana policija koja je ženu privela
D.D. / Foto: Screenshot13. siječnja 2025. 16:55
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Sigurnosne kamere beogradskog aerodroma Nikola Tesla zabilježile su nevjerojatan događaj 8. siječnja – žena, koja je nekako uspjela pobjeći čuvarima, bez dokumenata i karte, provukla se ispod e-gateova koji su nedavno pušteni u rad i stigla do aviona koji je trebao poletjeti za Maltu, usprkos strogom aerodromskom osiguranju i policiji, piše Nova.rs.

U Beograd je stigla letom iz Francuske, nakon što je deportirana iz te zemlje. Prema novim pravilima, dokumenti deportiranih osoba koje ne putuju u pratnji i pod nadzorom službenih osoba, tzv. DEPU osobe, nalaze se kod pilota aviona ili članova posade. Po slijetanju, ti se dokumenti predaju lokalnim policajcima ili službenicima osiguranja, a ako nema "odbora za doček", mogu se vratiti DEPU osobi.

U ovom slučaju nije poznato kome su dokumenti Srpkinje iz Francuske predani, no žena je iskoristila njihovo neznanje, nepažnju, nemar ili nešto treće i – pobjegla. Na snimci koju je dobio portal Nova.rs vidi se kako se žena provlači ispod e-gatea, puzi ispod traka kojima se regulira smjer kretanja putnika, prolazi pored jednih vrata, ulazi u kancelariju koja je u tom trenutku bila prazna, a zatim snimka prestaje.

Ta je žena uspjela stići sve do aviona Wizzaira, koji je trebao poletjeti za Maltu. Posada je primijetila da nema ni kartu ni dokumente, pa je na kraju pozvana policija koja je ženu privela. Nije jasno kako nitko od brojnih policajaca, koji bi trebali patrolirati aerodromom, nije primijetio ženu koja puzi, niti je itko gledao monitore kamera za videonadzor. Žena to nije učinila u dvije, tri sekunde, već u nekoliko minuta, i uspjela je proći nezapaženo.

Kako portal Nova.rs neslužbeno saznaje, nakon privođenja žena je poslana na promatranje u psihijatrijsku ustanovu, odakle je puštena, a nije poznato je li protiv nje podnesena prekršajna prijava.

Sustav e-gateova svečano je u rad pustio 20. prosinca prošle godine osobno ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić, a nepuna tri tjedna kasnije već se našla osoba koja je nadmudrila cijeli sustav. Inače, beogradski aerodrom je prije desetak godina već uveo jedan e-gate, gdje putnici sami pokazuju svoje isprave bez kontakta s policijom, ali je on ukinut jer se pokazalo da ima mnogo slabosti.

Evo kako je žena o kojoj sam pisao pre neki dan prošla sve bezbednosne prepreke na Aerodromu Beograd a potom dospela čak do platforme i aviona Wizzaira u koji je pokušala da se ukrca. Velik blam za sve aerodromske službe zajedno.✈️ pic.twitter.com/ELkodDfoGW

— Peđa Vučetić (@Pedjijatar) January 12, 2025

 

Aviokompanija tvrdi: Nismo odgovorni

Povodom tvrdnji koje su se pojavile u medijima, tvrtka Menzies Aviation, koja je angažirana na aerodromu Nikola Tesla, priopćila je da njezini zaposlenici nisu imali nikakve veze s ovim incidentom niti kontakt s osobom koja se vidi na snimci. Londonska tvrtka Menzies Aviation posluje na šest kontinenata, u više od 60 država, na 260 aerodroma, ima oko 40.000 zaposlenih i godišnje opslužuje više od 600.000 letova.

"U ovom konkretnom slučaju važno je napomenuti da tvrtka Menzies Aviation nije odgovorna za sigurnosni sustav na beogradskom aerodromu Nikola Tesla, kako se to može razumjeti iz nekoliko navoda u vašem tekstu. Tvrdnja da su dokumenti Srpkinje iz Francuske predana službenicima Menziesa nije točna. Menzies Aviation niti njegovi zaposlenici nisu ni u jednom trenutku bili u kontaktu s navedenom osobom. Također, tvrtka Menzies Aviation ne opslužuje letove aviokompanije za koju je u spornom tekstu navedeno da je osoba pokušala otputovati", stoji u priopćenju tvrtke.

"Neistinite tvrdnje kojima se obmanjuje javnost i pokušava narušiti ugled Menzies Aviation objavljene su bez potvrde da je novinar, zbog istinitog i profesionalnog odnosa, pokušao stupiti u kontakt s nadležnim službama tvrtke, gdje bi svakako dobio službene, provjerene i točne informacije", navodi se u priopćenju.

"Zbog svega navedenog, ali i profesionalnog i odgovornog izvještavanja vašeg portala, molimo vas da sporne navode o Menzies Aviation uklonite iz teksta ili objavite demanti u cijelosti u istom, spornom tekstu", tvrde iz ove tvrtke na kraju priopćenja.

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
4
Nice
0
What?
1
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Debakl Dinama na Maksimiru
23
min
Debakl Dinama na Maksimiru
Teška prometna nesreća na ulazu u Lećevicu: Četiri ozlijeđena, jedna osoba helikopterom prevezena u bolnicu
33
min
Teška prometna nesreća na ulazu u Lećevicu: Četiri ozlijeđena, jedna osoba helikopterom prevezena u bolnicu
Plenkovićeva ministrica tvrdi da nije znala za muljanja. Nađena hrpa mejlova o tome
42
min
Plenkovićeva ministrica tvrdi da nije znala za muljanja. Nađena hrpa mejlova o tome
Niko Sigur nominiran za nogometaša godine u Kanadi
46
min
Niko Sigur nominiran za nogometaša godine u Kanadi
Nakon napada na policajca doznajemo raste li nasilje prema službenicima u Splitu. Evo što kažu brojke: "Apsolutna sigurnost na jednom području ne postoji"
52
min
Nakon napada na policajca doznajemo raste li nasilje prema službenicima u Splitu. Evo što kažu brojke: "Apsolutna sigurnost na jednom području ne postoji"
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Uskoro će nestati struje u dijelovima Splita, Kaštela, Klisa, Omiša, Trogira i Sinja! Ako niste, pripremite se...
    Uskoro će nestati struje u dijelovima Splita, Kaštela, Klisa, Omiša, Trogira i Sinja! Ako niste, pripremite se...
    11. prosinca 2025. 07:45
  • Neobična svjetlost u ranim večernjim satima iznad dalmatinskih otoka: "Nekad su izrazito brza, kreću se lijevo-desno, potpuno čudno"
    Neobična svjetlost u ranim večernjim satima iznad dalmatinskih otoka: "Nekad su izrazito brza, kreću se lijevo-desno, potpuno čudno"
    10. prosinca 2025. 21:35
  • Jeste li ga osjetili? Potres ponovno pogodio dio Dalmacije: "Zaljuljali se stolovi i namještaj"
    Jeste li ga osjetili? Potres ponovno pogodio dio Dalmacije: "Zaljuljali se stolovi i namještaj"
    11. prosinca 2025. 14:38
  • Je li ovo za oduzeti vozačku? Nije ni trepnuo: Nesavjesni vozač 'uletio' u opasno splitsko križanje, snimljen je
    Je li ovo za oduzeti vozačku? Nije ni trepnuo: Nesavjesni vozač 'uletio' u opasno splitsko križanje, snimljen je
    11. prosinca 2025. 07:54
  • 'Želim joj ugodno popodne s mojim mužem': Prošle godine priznali aferu koju je razotkrila njegova supruga, a sada se pripremaju za svadbu
    'Želim joj ugodno popodne s mojim mužem': Prošle godine priznali aferu koju je razotkrila njegova supruga, a sada se pripremaju za svadbu
    11. prosinca 2025. 10:53
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
© 2025 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.