Pojačan je promet na gradskim cestama i obilaznicama. Na dionicama cesta na kojima se zbog radova vozi prema privremeno postavljenoj signalizacijoi mogući su kraći zastoji, ili usporena vožnja.
Zbog niskih temperatura moguća je poledica na većini cesta u unutrašnjosti, a posebice na mostovima i nadvožnjacima.
- Vozače savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, te na put ne kreću bez propisne zimske opreme - poručuju iz HAK-a.
Zbog zimskih uvjeta zabrana je prometa za kamione s prikolicama i tegljače s poluprikolicama, a za ostala vozila obvezna je zimska oprema na cestama u Lici:
-DC42 u mjestu Poljanak;
-DC429 Selište Drežničko-Prijeboj;
-LC59122 Sušanj-Ledenik; LC59123 Sušanj-Konjsko; na lokalnim i županijskim cestama na području Korenice.
Dana 31. siječnja od 22 sata do 1. veljače 2022. god. do 5 sati na državnoj cesti DC404 bit će zatvoren vozni trak u tunelu Pećine (smjer Brajdica-čvor Draga). Mole se sudionici u prometu na poštivanje privremene prometne signalizacije.




