Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

"Splitski cvit" za 2020. godinu je Mihaela Pfeifer: „Ovu nagradu posvećujem svim djelatnicima KBC-a Split“

AUGUSTIN MARKOTA / Foto: Igor Jakšić8. ožujka 2021. 16:48
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Svečano je danas bilo u Muzeju grada Splita gdje je održana finalna manifestacija „Splitskog cvita“.

Tekst se nastavlja nakon oglasa

Naime, tradicionalna manifestacija "Splitski cvit" se održava na Dan žena, da bi se naglasila uloga žene u društvu, a u slučaju “Splitskog cvita” u fokusu su žene koje su svojim društvenim djelovanjem na bilo koji način zadužile svoj Split.

DEVETO IZDANJE SPLITSKOG CVITA Milena Mratinić: "Uskoro ćemo predstaviti žene i djevojke koje svojim radom inspiriraju ljude oko sebe"

Deveti po redu „Splitski cvit“ i ove godine se održao u Muzeju grada Splita, a sve pod budnim okom organizatora iz udruge „Naš kvart“ na čelu s Milenom Mratinić.

Među visokim uzvanicima prisutni su bili župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban, predstavnica Ureda gradonačelnika Grada Splita Marina Protić te ravnatelj Kliničkog bolničkog centra Split Julije Meštrović.

3-8-splitski-cvit-1
GALERIJA
Kliknite za pregled

Glavna organizatorica na početku se srdačno zahvalila ravnateljici Muzeja grada Splita Branki Brekalo, također jednoj od latica ovogodišnjeg „Splitskog cvita“, a posebne zahvale uputila je Tomislavu Jukiću, nadarenom učeniku splitske Glazbene škole "Josip Hatze" koji je veliku svečanost animirao početnim glazbenim izvedbama. U zahvalama je spomenula i profesoricu Jovanu Vasić, nije zaboravila istaknuti ni ustanovu DES te Parkove i nasade Split koji su dali veliki obol u organizaciji ovog događaja, a srdačno se zahvalila i medijskim partnerima Radio Suncu i portalu Dalmacija Danas.

„Posebnu zahvalu upućujem novinaru Goranu Pelaiću čiji je doprinos „Splitskom cvitu“ uistinu nemjerljiv. Hvala svim Splitskim laticama, one ovaj naš „cvit“ čine najlipšim cvitom, Splitskim cvitom", slikovito je na početku manifestacije rekla Milena Mratinić.

Marina Protić iz Ureda gradonačelnika Grada Splita čestitala je svim kandidatkinjama te im je uputila znakovite poruke.

“Čestitam svim kandidatkinjama. Posebno me fascinira to što su one svojim radom prepoznate u našem gradu. Vjerujem da će to biti dodatni poticaj kako njima, tako i drugim ženama“, kazala je Protić.

Župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban imao je samo riječi hvale za vrijedne splitske žene. Danas je sve svoje zaposlenice iz SD županije nagradio.

“Drage žene, neka vam je sretan ovaj današnji dan. Imam brojna iskustva s radom vrijednih žena u institucijama u kojima sam djelovao. Danas sam povodom Dana žena odlučio zaposlenice županije nagraditi te im skratiti radno vrijeme do 13 sati. To je mala simbolika, ali kroz istu se upućuju jasne poruke vrijednim ženama. Svima vama koje ste nominirane, neka je sretno, to ste zaslužile i znajte da iza vas stoje mnoge vrijedne „latice“, rekao je župan Boban.

Deveta po redu nagrada „Splitskog cvita“ pripala je Mihaeli Pfeifer.

SPLITSKI CVIT Mihaela Pfeifer "Ja živim taj poziv i meni je to nešto prekrasno - kad sudjelujete u liječenju, kad osjećate da ste nešto dobro učinili"

Mihaela je 2007. godine diplomirala na Medicinskom fakultetu Split stručni studij Sestrinstva. 2013. završila PPDMO (Pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje - za rad u školi kao predmetni nastavnik).

Iste godine polaže stručni državni ispit kao pripravnik Srednje Medicinske škole Šibenik gdje je bila zaposlena kao nastavnik stručnih predmeta 5 godina.

Mihaela Pfeifer

Zaposlenica KBC Split, trenutno obavlja dužnost Glavne medicinske sestre Respiratorno-intenzivističkog centra Split (RIC) koji skrbe o pacijentima oboljelim od virusa SARS CoV-2.

„Ova godina definitivno mi je bila najteža u karijeri. Nakon što sam primila ovu nagradu osjećam se počašćeno i ponosno. U moru prekrasnih žena koje su nominirane, glavna nagrada pripala je meni i to me čini uistinu ispunjenom. Iza mene je jedan veliki tim ljudi i ovom prilikom želim ovu nagradu posvetiti tim divnim ljudima koji danonoćno skrbe o najtežim pacijentima KBC-a“, zahvalna je Mihaela.

Sreću i zadovoljstvo nije krio ni ravnatelj KBC-a Split Julije Meštrović.

“Mihaela je divna i kolegijalna osoba, osim toga ona je odlična organizatorica. Čestitam Mihaeli i zahvaljujem djelatnicima KBC-a Split kao i svima koju su sudjelovali u ovoj vrijednoj i plemenitoj manifestaciji“, istaknuo je Meštrović.

Glavna organizatorica iz udruge „Naš kvart“ rekla je da je Mihaela samo prva među jednakima u izboru najvrjednijih žena grada Splita.

„Sve su one nama predivne. Do sada je ispričano preko stotinu lijepih priča koje obogaćuju naš Split. Odabrati jednu od njih je teško i naša Mihaela je samo prva među jednakima“, kazala je te je nadodala:

„Svaka od njih vrijedna je poštovanja i dubokog naklona svih nas. Ova manifestacija ide dalje i dok god imamo ovako divne i krasne žene među nama, nikad nećemo odustati od organizacije ovog događaja“, zaključila je Milena Mratinić.

Ove godine bilo je nominirano devet latica i to: Miranda Barac, Mihaela Pfeifer, Ana Marija Botteri, Jasna Malec-Utrobičić, Ivana Šegvić, Ivana Pločkinić, Slobodanka Boba Đuderija, Branka Brekalo i Vinka Fabjanac.

https://www.facebook.com/dalmacijadanas/videos/169922988143381

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
0
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Liječnica otkrila simptom koji pokazuje imate li covid ili gripu
9
min
Liječnica otkrila simptom koji pokazuje imate li covid ili gripu
Međuzvjezdani komet sutra dolazi do točke najbliže Zemlji. Nakon toga će zauvijek nestati
22
min
Međuzvjezdani komet sutra dolazi do točke najbliže Zemlji. Nakon toga će zauvijek nestati
Hrvatskom hara jako zarazan soj gripe H3N2
37
min
Hrvatskom hara jako zarazan soj gripe H3N2
Znate li koliko dugo smijete čuvati ovu hranu u hladnjaku?
51
min
Znate li koliko dugo smijete čuvati ovu hranu u hladnjaku?
Zapalilo se auto u Osječkoj ulici u Splitu, gasilo ga šest vatrogasaca
59
min
Zapalilo se auto u Osječkoj ulici u Splitu, gasilo ga šest vatrogasaca
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Jata ptica danas “zaposjela” istok Splita: Mnogi misle da su vrane, ali radi se o potpuno drugačijoj vrsti
    Jata ptica danas “zaposjela” istok Splita: Mnogi misle da su vrane, ali radi se o potpuno drugačijoj vrsti
    17. prosinca 2025. 11:21
  • Prilično snažan potres u Dalmaciji, osjetio se u dvije države: "Bome jako, al' srećom nije toliko dugo"
    Prilično snažan potres u Dalmaciji, osjetio se u dvije države: "Bome jako, al' srećom nije toliko dugo"
    17. prosinca 2025. 23:16
  • Thompson najavio koncert u Splitu, u petak točno u podne kreće prodaja ulaznica
    Thompson najavio koncert u Splitu, u petak točno u podne kreće prodaja ulaznica
    17. prosinca 2025. 16:46
  • Što se dogodilo noćas na kampusu u Splitu? Oglasila se policija
    Što se dogodilo noćas na kampusu u Splitu? Oglasila se policija
    17. prosinca 2025. 08:43
  • Ima 14 godina, već je pjevala rame uz rame sa Severinom, a sada lansira svoj prvi samostalni hit: "Ne smijem zaboraviti ni Alenku, Severinin prateći vokal"
    Ima 14 godina, već je pjevala rame uz rame sa Severinom, a sada lansira svoj prvi samostalni hit: "Ne smijem zaboraviti ni Alenku, Severinin prateći vokal"
    17. prosinca 2025. 10:28
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
© 2025 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.