Magistar ekonomije Josip Marasović suosnivač je tvrtke Sailboat RC d.o.o. koja je svjetski lider profesionalnih radio upravljanih jedrilica međunarodno priznate IOM klase.
Aktivno poučava djecu jedriličarskom modelarstvu kroz Hrvatsku zajednicu tehničke kulture, Hrvatski jedriličarski saveza i JK Zenta, te kaže da u svemu što radi nastoji zadržati ljudski pristup, strast i znatiželju jer vjeruje da upravo te osobine čine razliku između pukog rada i stvaranja nečeg što čovjeka ispunjava.
Studij na EFST-u pamti kao poticajno i formativno razdoblje koje mu je dalo čvrstu osnovu u ekonomiji te dosta široku bazu za građenje sadašnjeg poslovnog puta, ali mu je definitivno i otvorilo vrata međunarodnim iskustvima.
- Rekao bi da se kroz prve godine nisam pretjerano usmjeravao na vlastiti razvoj već više na studijski program uz nezaobilazne izlaske u klubove dakako tako da bih polagao sve u roku i bio zadovoljan s time. Međutim kroz zadnjih nekoliko godina uspio sam pronaći još više motivacije za precizniji napredak i fokusiranija znanja. Gledajući sada unatrag, zanimljivo mi je razmatrati prijelaz u vlastitom razmišljanju koji se odvijao kroz godine studija. Sredinom fakultetskog obrazovanja sam okretao fokus na mikroekonomiju, ponašanje tržišta kroz tvrtke, efekt inovacija, upravljanje troškovima, management, poslovni modeli, marketing. Praktični zadaci, studije slučaja i mogućnost uključivanja u studentska natjecanja pomogli su mi prepoznati da me upravo poduzetnički kontekst i inovativne niše, poput one u kojoj danas djelujem s "RC" jedrilicama, najviše privlače.
Od svojih kolega na fakultetu je naučio koliko je važna dinamika tima, ali i konstruktivna konkurencija. Ta kombinacija podrške i zdravog natjecanja bila je snažna polazna točka za njegov kasniji profesionalni razvoj. Dodatno mu je koristilo što je studij proširio na portugalskom Sveučilištu u Aveiru gdje je stekao i multikulturalna iskustva kroz Erasmus program i dodatno izbrusio svoj engleski.
Tijekom studiranja je ušao među TOP 3 studenta u Hrvatskoj za natjecanje VIP mentorstvo, a sudjelovao je i u Case Study Competitionu u organizaciji EFST-a i Splitske banke. To mu je pomoglo u razvijanju projektnih i analitičkih vještina koje koristi i danas. Kasnije se prijavljivao i na studentska natjecanja, poput Ocean Hackatona, gdje je njihov DockMe projekt uzeo prvo mjesto u Hrvatskoj te brončanu medalju na Europskoj razini.
U slobodno vrijeme najviše voli biti sa obitelji, a bavi se jedrenjem u wingfoilu (kombinacija klasičnog jedrenja i letenja na karbonskim hidrokrilima), te voli snowboard i povremeno izlaske u prirodu. Kao dječak je trenirao košarku u KK Split, često bio u prvoj petorci te kasnije igrao i za sveučilišne ekipe. Najveći uspjeh bilo mu je osvajanje zlatne medalje na Nacionalnom sveučilišnom prvenstvu Portugala 2015. godine u košarci, a uz to je sudjelovao na mnogobrojnim školskim i studentskim natjecanjima.
- Sport je jednostavno cijeli život uz mene. To mi je omogućilo brže upijanje brojnih fizičkih aktivnosti kasnije te sam u jednoj prilici na Azorskom otočju tijekom surfanja uspio uhvatiti poprilično opasne valove koje ću definitivno pamtiti cijeli život! Uz klasično jedrenje gdje sudjelujem na nekoliko regata svake godine te uz svijet radio upravljanih jedrilica, tu se nađe još i malo vremena za hobi s wingfoilom.
O odlasku iz Hrvatske ne razmišlja. Nekoć davno je. Iako je imao prilike i iskustvo života u inozemstvu, odlučan je u tome da svoju budućnost i poslovne planove gradi ovdje gdje poznaje kulturu, jezik i ljude. Napominje da se sve više ističe važnost zdravog okoliša te "work-life" balans zbog čega smatra da se ima još dosta prostora za napredak upravo u Splitu odnosno Hrvatskoj.