Udruga Caspera, udruga za pomoć ženama oboljelima od malignih bolesti na području Dalmacije, najavila je početak novog projekta koji kreće u srijedu.
Naime, riječ je o projektu "Šetnjom do zdravije sebe", a prva šetnja započinje u srijedu, 6. ožujka u 18 sati na Marjanu.
Fokus na nordijskom šetanju je upravo zbog brojne dobrobiti koje donosi.
"Onaj tko nas prati od samih početaka, zna koliko smo puta pisale o dobrobiti nordijskog hodanja i imali radionice na tu temu. Znamo koliko dobra radi za limfu i ruke kod žena operiranih na dojci, a o svim ostalim benefitima za tijelo i zdravlje smo i nedavno pisale kada smo najavile suradnju s amaterskim sportskim klubom Spalatum", napisali su u najavi.
Više o projektu rekla nam je Sonja Grgat, predsjednica udruge Caspera,
"Mi svake godine radimo projekte vezane za tjelesnu aktivnost, tako i ove godine idemo u tom smjeru. Odlučile smo se za nordijsko hodanje jer je specifičan način hodanja koji je dobar za cijelo tijelo, ali posebno za žene koje su operirane od karcinom te imaju potencijalno probleme s limfom", kazala nam je.
"To je način hodanja sa štapovima prilikom kojeg svi mišići na tijelu rade i potiču rad limfe. Hodanje je nešto što je svima nama prirodno i možda najbolji način tjelovježbe, a ovo hodanje je vrlo nježno i za svih - a posebno za žene - vrlo učinkovito", rekla je.
Projekt će trajati devet mjeseci. Prva šetnja je u srijedu, 6. ožujka. Treninzi će biti ponedjeljkom i srijedom, a kroz projekt će hodati do 15. prosinca, uz malu pauzu. U projektu sudjeluje dvanaest članica Udruge Caspera, a projekt se odvija u suradnji s amaterskim sportskim klubom Spalatum.
"Poučene iskustvom znamo da će ovo biti odličan projekt i početak divnih druženja na čistom zraku. Cure i Jure uživajte!" poručuju.





