RUKOMET Igračice Splita 2010 razbile Murvicu, kriza Sinjanki se nastavila

Rukometašice Splita 2010, predvođene odličnim trenerom Nenadom Alfirevićem, deklasirale su Murvicu 31:22 i vratile se na odlično 5. mjesto Prve lige

Split 2010 je u 11. kolu Prve Hrvatske rukometne lige za žene pobijedio Murvicu i priključio se ekipama iz gornjeg doma ljestvice. Murvica je od početka bila u zaostatku. U prvom dijelu od tri do pet pogodaka prednosti imao je domaći sastav, a konačni slom gošći stigao je sredinom nastavka kada Splićanke odlaze na plus sedam (25:18).

Dvije minute prije kraja Split je pobjegao na deset razlike i vratio se starim navikama pobjeđivanja, nakon poraza od Sesveta i remija s Kokom. Na kraju su Splićanke slavile 31:22.

Dokazala se i najmlađa – Ivona Strinić

Sjajna je u domaćim redovima bila Klara Rubić s osam pogodaka iz osam udaraca, tek malo slabije Sara Marendić i Justina Stojanov koje su dale po šest pogodaka. Treba svakako istaknuti i najmlađu među njima, Ivonu Strinić, koja je imala 100-postotni učinak, iz četiri pokušaja zabila je četiri gola.

Kapetanica splitske ekipe, ujedno glavna golmanica Ivona Stilinović zbog ozljede nije igrala ni ovu utakmicu, ali je kao i prošlu odlično zamijenila Julija Kapitanović. Nju je jednom kratko zamijenila i treća golmanica Lucija Rogulj, koja je zabilježila jednu obranu u akciji Murvice i udarca s devet metara.

Uglavnom odlična predstava rukometašica Splita 2010, predvođenih odličnim trenerom Nenadom Alfirevićem. Pobjedu su znale i proslaviti u dvorani na Gripama, što se vidi i na fotografiji.

Sinjanke potonule

Za slavlje, međutim, nisu bile raspoložene rukometašice Sinja, kod kojih se nastavila velika kriza. Protiv Bjelovara su na domaćem terenu Sinjanke upisale osmi poraz u nizu. Dvadesetak minuta domaći sastav je bio potpuno ravnopravan. Tek u završnici prvog dijela, Bjelovar je uspio doći do vodstva i na predah otići s  minimalnom prednosti.

Sinjanke su bile  uporne i držale priključak i u drugom poluvremenu. Ipak, u odlučujućim trenucima izostala je odgovarajuća rotacija i realizacija pa Bjelovar četiri minute prije kraja uspijeva pobjeći na plus tri i osvojiti vrijedne bodove. Uz 15 obrana Andreje Vugdelije, kod domaćih vrijedi izdvojiti Anu Lovrić koja je postigla pet pogodaka. U redovima Bjelovara ponovno sjajna Ema Guskić s 11 pogodaka uz samo jedan promašaj.

Od dalmatinskih ekipa, najbolja su u prvenstvu rukometašice Splita 2010, koje se nalaze na odličnom 5. mjestu, s 13 bodova. Dalmatinka iz Ploča je na 10. mjestu s osam bodova, dok su rukometašice Sinja predzadnje s mršava tri boda iz deset utakmica. Lošija je jedino ekipa 1234 Virovitica na posljednjem, 14. mjestu s jednim bodom iz 11 utakmica.

Vodeća  Lokomotiva Zagreb pobijedile je Osijek na njihovom terenu, na kraju je bilo  23:32.

1. HRL – ŽENE: 11. KOLO
    OSIJEK – LOKOMOTIVA ZAGREB 23:32
    UMAG – SESVETE 22:18
    SPLIT 2010 – MURVICA 31:22
    SINJ – BJELOVAR 27:30
    KOKA – DUGO SELO 55 27:26
    1234 VIROVITICA – ZRINSKI 21:28