Jučer je zabilježeno 4.135 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj dosegao 25.270.
Među njima su 2.792 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 295 pacijenata. Preminulo je 78 osoba.
Od jučer su na snazi nove mjere za trgovine i šoping-centre. Uglavnom se odnose na ograničenje broja ljudi u prodavaonicama.
U Požeško-slavonskoj županiji trenutno je aktivno 539 slučajeva zaraze korona virusom (COVID-19), 487 osoba nalazi se u kućnoj izolaciji, a 52 osobe su hospitalizirane. U samoizolaciji se nalazi 1.537 osoba, a ukupno je testirano 20.015 osoba. Na posljednjem testiranju obrađeno je 170 uzoraka, od kojih su 34 pozitivna. Tijekom dana će se nastaviti s testiranjem kontakata zaraženih osoba kao i svih suspektnih osoba, piše 24 sata.



