Prilika za novo postolje: Sjajni Filip Zubčić drugi nakon prve vožnje veleslaloma u Alta Badiji

Ušao je u cilj s vremenom 1:13.53 što je bilo dovoljno za drugo mjesto u prvoj vožnji iza Francuza Pinturaulta za kojim zaostaje samo 26 stotinki

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić u nedjeljnu je prvu vožnju veleslaloma za Svjetski kup na stazi Gran Risa u talijanskoj Alta Badiji krenuo sa startnim brojem jedan. Ušao je u cilj s vremenom 1:13.53 što je bilo dovoljno za drugo mjesto u prvoj vožnji iza Francuza Pinturaulta za kojim zaostaje samo 26 stotinki uoči druge vožnje, piše Gol.hr.

Bio je to još jedan sjajan nastup Zubčića koji ima veliku priliku za novo postolje i nove berbu bodova u borbi za mali Kristialni globus.

Druga vožnja na rasporedu je u 13:30.

Zubčić je u posljednja dva veleslalmoma završio na postolju. U Santa Caterini bio je prvi pa treći samo tri dana. Trenutno je drugi u poretku veleslalomaša sa 182 boda. Vodeći je Švicarac Marco Odermatt s 240 bodova, a treći je njegov sunarodnjak Loic Meillard.