Među prvim kadrovskim potezima novog splitskog gradonačelnika Tomislava Šute (HDZ) bilo je da je na Skupšitini komunalnog poduzeća "Čistoća Split" razriješen dosadašnji direktor Ivica Karoglan. Na njegovo mjesto, i to privremeno, došao je Andrija Čaljkušić, aktualni šef operative u toj gradskoj tvrtki.
Promjene u "Čistoći Split" prvi su signal da će novi gradonačelnik krenuti u temeljitu rekonstrukciju vodstva ključnih gradskih poduzeća. Prema neslužbenim informacijama, stanje u "Čistoći" ocjenjuje se izuzetno lošim, što je bio jedan od razloga zbog kojih su mnogi odbili preuzeti funkciju vršitelja dužnosti direktora. Na kraju je jedini kandidat koji je pristao preuzeti odgovornost bio upravo Čaljkušić.
Za zlouporabu položaja i ovlasti
Karoglanova smjena nije veliko iznenađenje – tijekom svoga mandata bio je česta meta kritika, osobito od strane tadašnje oporbe, a danas vladajućeg HDZ-a. Zamjeralo mu se niz problema: od neučinkovitog vođenja tvrtke, loše komunikacije s radnicima, do sporog i nesustavnog provođenja reorganizacije. Posebno teške bile su optužbe za kašnjenja u odvozu otpada, slabu transparentnost u poslovanju te sumnjive troškove za nabavku opreme. U jednom trenutku, zbog tih sumnji, interes je pokazalo i Državno odvjetništvo.
Međutim, Općinsko državno odvjetništvo u Splitu danas je objavilo da su donijeli rješenje o odbačaju kaznene prijave protiv Karoglana. To su i potvrdili za Dalmaciju Danas, međutim u detalje nisu ulazili.
Podsjetimo, za zlouporabu položaja i ovlasti te krivotvorenje službene isprave prijavu protiv Ivice Karoglana je podnijela splitska policija.