Sinoć, 3. prosinca 2025. godine, oko 22.45 sati u Splitu, oštrim predmetom ozlijeđen je policijski službenik koji se u trenutku događaja nalazio izvan službe i bio odjeven u civilnu odjeću. Odveden je u bolnicu radi pružanja liječničke pomoći. Zadobio je teške tjelesne ozljede te je zadržan na bolničkom liječenju.
"Nadamo se da će se naš kolega, uz pomoć liječnika, oporaviti. Mislimo na njega, uz njega smo i uz njegovu obitelj u ovim zahtjevnim trenucima", poručuju iz policije.
SPLIT Izbodeni policajac teško je ozlijeđen, napadača uhvatila policija
Jedna osoba koja se dovodi u vezu s događajem nalazi se pod nadzorom policije te se poduzimaju mjere i radnje u sklopu kriminalističkog istraživanja koje je u tijeku. Na mjestu događaja obavljen je očevid kojim je rukovodila zamjenica županijskog državnog odvjetnika.
Kontaktirali smo Klinički bolnički centar Split kako bismo doznali u kakvom je zdravstvenom stanju napadnuti policajac. Kažu nam da je u životnoj opasnosti.
"Sinoć oko 23.15 u KBC Split zaprimljen je pacijent s višestrukim ubodnim ranama i teškim ozljedama više organskih sustava. Učinjena je opsežna medicinska obrada. Nad pacijentom se i dalje provode mjere intenzivnog liječenja. U životnoj je opasnosti", izvijestili su iz splitske bolnice.




