Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

NA ISTOKU GRADA NIKNUT ĆE BAZEN Projekt vrijedan 10 milijuna kuna dodatan je poziv mladim obiteljima: "Mi smo kvart koji je poželjan za život"

Multifunkcionalna dvorana vrijedna 10 milijuna eura trebala bi se početi graditi krajem iduće godine
Tekst & foto: MIRANDA BARIĆ14. lipnja 2023. 13:54
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Danas je na splitskim Mejašima službeno predstavljen projekt gradnje sportskog centra i bazena na istoku grada 'Športski centar Vrboran'. Na križanju Vukovarske ulice i Lovrinačke ulice gdje će se graditi veliki sportski kompleks, prisutnima se obratio predsjednik GK Mejaši Toni Piplica jer je upravo sve i započelo inicijativom iz ovog gradskog kotara.

"Danas je veliki dan jer najavljujemo najveći sportski projekt ikada u gradskom kotaru Mejaši, ŠC Vrboran. Ja znam reći da na Mejašima nikada dosta igrališta i parkova i to nije floskula jer ovaj kvart pršti od života i mladosti. Ovaj projekt je inicijativa GK Mejaši od prije tri godine i evo nas danas ovdje", kazao je Piplica.

Tekst se nastavlja nakon oglasa

Kada pogledamo koliko Mertojak ima stanovnika, što odraslih što djece i uzmemo u obzir da je to najmlađi splitski kvart, jasno je da kada se ovaj športski centar otvori neće zjapiti prazan.

"Igralište svakako neće biti prazno kada pogledamo koliko Mejaši imaju stanovnika, mladih obitelji. Mogu sa sigurnošću reći bez obzira na cijenu projekta, ovo neće biti uzaludno bačeni novac.

Ovo je ogroman poticaj za ljude koji dolaze ovdje živjeti jer ovo je kvart kojem gravitiraju mlađe obitelji. Uz knjižnicu koja će se otvoriti, sportski centar, vrtić, novu osnovnu školu, dajemo poticaj mladim obiteljima da smo mi kvart koji je poželjan za život", kazao je Piplica.

Bazen, dvorana i nogometno igralište na krovu

Na predstavljanju projekta izgradnje športskog centra u sklopu kojega će se izgraditi prvi bazen na istoku grada, bio je prisutan i prvi čovjek Grada Splita, Ivica Puljak.

"Inicijativa je 2020. godine krenula iz kotara Mejaši da se ova zona prenamijeni iz komercijalne u rekreacijsku zonu. To se prihvatilo i sada su izmjene DPU-a u tijeku. Bila je ideja da se napravi mali rekreacijski centar, ali nakon analize smo shvatili da tu može stati i bazen. U konačnici smo kroz tu analizu, prema ovoj skici mogućeg rješenja shvatili da bilo moguće napraviti bazen, dvoranu i na krovu igralište za mali nogomet uz park zonu pored. To bi sve zajedno postao jedan sportski centar na istoku Grada", kazao je gradonačelnik Puljak pokazujući nacrte.

puljak piplica kuzmanic sport bazen mejasi 5 Sportski centar Vrboran

Pohvalio je ovu inicijativu te naglasio kako je ona primjer dobre suradnje gradske politike i kotara.

"Ovo je jedna jako lijepa inicijativa koja je krenula iz kotara Mejaši. Mi iz Grada u suradnji s njima smo je proširili, na prijedlog kolega iz Mosta u proračun je uvršten iznos koji je potreban za projektiranje i natječaj. Ovo je jedna lijepa inicijativa u kojoj se pokazuje kako kotar i gradska politika mogu surađivati na dobrobit građana", potvrdio je gradonačelnik Puljak.

Sada slijedi sređivanje imovinsko-pravnih odnosa s HEP-om čije je ovo zemljište.

"Kolege iz HEP-a iz Splita su se pozitivno očitovale o ovom projektu, a razgovarat ćemo i s centralnom u Zagrebu kako bi se ovaj projekt realizirao", kazao je gradonačelnik.

Projekt vrijedan 10 milijuna eura

Zemljište se prostire na pet tisuća kvadrata, a ispod njega prolazi podzemni dalekovod. Prema riječima, dogradonačelnika Antonija Kuzmanića, on se neće dirati jer je projekt upravo napravljen tako da ne dođe u doticaj s njim.

puljak piplica kuzmanic sport bazen mejasi 7

Kuzmanić nam je rekao nešto više i ofinanciranju ovog sportskog centra te najavio daljnje sportske planove.

"Vrijednost projekta se procijenjuje na 10 milijuna eura. Planiramo kroz EIB kredit riješiti izgradnju multifunkcionalne dvorane. Početak izgradnje očekujemo krajem iduće godine i onda ćemo imati vaterpolo bazen, sportsku dvoranu, na vrhu umjetnu trava za mali nogomet.

Na istoku grada nam nedostaje sportskog sadržaja. Sada smo dobili novi teren za 'Primorca' u Stobreču, napraviti ćemo još jedan teren. Želimo na istoku grada napraviti što više sportskog sadržaja. Našli smo još jednu zonu gdje bi mogli napraviti rekreacijsku zonu. Riječ je o zoni kraj OŠ Kamen-Šine koja je malo teža za realizirati, ali nadamo se da ćemo uspjeti", kazao je dogradonačelnik Kuzmanić.

 

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
21
Haha
12
Nice
0
What?
0
Laž
8
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Znamo gdje je i kada novi koncert Ane Uršule Najev
6
sek
Znamo gdje je i kada novi koncert Ane Uršule Najev
Adventska čarolija stiže na Izletište Jadro: klizalište, lampice i sadržaj za cijelu obitelj
4
min
Adventska čarolija stiže na Izletište Jadro: klizalište, lampice i sadržaj za cijelu obitelj
Ekipa Nedjeljom u 2 iznenadila izborom gostiju. Evo popisa
19
min
Ekipa Nedjeljom u 2 iznenadila izborom gostiju. Evo popisa
Grad Makarska demantira navode o radovima na Osejavi: Postavljanje klupe nije dio projekta uređenja
40
min
Grad Makarska demantira navode o radovima na Osejavi: Postavljanje klupe nije dio projekta uređenja
Vodeći hrvatski distributer zlata i srebra otvara svoja vrata u Dubrovniku!
53
min
Vodeći hrvatski distributer zlata i srebra otvara svoja vrata u Dubrovniku!
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Prilično snažan potres u Dalmaciji, osjetio se u dvije države: "Bome jako, al' srećom nije toliko dugo"
    Prilično snažan potres u Dalmaciji, osjetio se u dvije države: "Bome jako, al' srećom nije toliko dugo"
    17. prosinca 2025. 23:16
  • Ogromni redovi na Kampusu, ovo morate vidjeti. Evo o čemu se radi
    Ogromni redovi na Kampusu, ovo morate vidjeti. Evo o čemu se radi
    17. prosinca 2025. 20:57
  • Skoko: "Ovo je najtužniji advent u Splitu ikad"
    Skoko: "Ovo je najtužniji advent u Splitu ikad"
    18. prosinca 2025. 10:30
  • BEZ STRUJE Napunite baterije, veliki dijelovi Splita, ali i dijelovi Hvara, Omiša, trogirskog i imotskog područja sljedeća dva dana bez električne energije
    BEZ STRUJE Napunite baterije, veliki dijelovi Splita, ali i dijelovi Hvara, Omiša, trogirskog i imotskog područja sljedeća dva dana bez električne energije
    17. prosinca 2025. 21:41
  • Novosti iz Jadrolinije: Uvodi se katamaranska linija do Ancone
    Novosti iz Jadrolinije: Uvodi se katamaranska linija do Ancone
    18. prosinca 2025. 12:46
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
Copyright © 2017-2025 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.