Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • SPLITSKI OSEBENJACI
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • SPLITSKI OSEBENJACI
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

Mladić iz Dugopolja negira pokušaj ubojstva Solinjanina, brani ga poznati odvjetnik koji najavljuje žalbe. Ispitat će se detalji o navodnom dugu

Dugopoljčev je strah bio dodatno pojačan jer je znao da je Solinjanin povezivan s nasilnim osobama iz lokalnog krim miljea u vrijeme kada je i sam bio uhićivan zbog dilanja
D.D. / Foto: Dalmacija Danas2. studenoga 2023. 08:41
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Nad 27-godišnjim M.J. iz Dugopolja u nedjelju navečer je određen istražni zatvor te je prepraćen u Zatvor u Splitu. Osumnjičen je za pokušaj ubojstva A.Ž. (39) iz Solina u utorak oko 19.30 sati u Ulici Antuna Gustava Matoša kada je u njega ispalio više hitaca iz pištolja.

Tijekom ispitivanja na Županijskom državnom odvjetništvu je negirao da je pokušao ubiti Solinjanina. Njegovu obranu preuzeo je Vinko Gulišija, odvjetnik koji se brusio na brojnim slučajevima krvnih delikata, piše Slobodna Dalmacija.

Tekst se nastavlja nakon oglasa

Najavljene žalbe

-  Nad mojim klijentom je određen istražni zatvor kako bi se izbjegao utjecaj na svjedoke i zbog mogućnosti ponavljanja kaznenog djela. Već sada mogu kazati kako ću u žalbi osporavati drugu osnovu po kojoj mu je određen istražni zatvor.

pucnjava solin  27
GALERIJA
Kliknite za pregled

Isto tako ću se žaliti i na kvalifikaciju pokušaja ubojstva iz rješenja o određivanju istrage. Moj branjenik je negirao počinjenje kaznenog djela, a detaljnu obranu će iznijeti kasnije - kazao nam je odvjetnik.

Mladić iz Dugopolja je te večeri ispalio pet metaka od kojih su četiri pogodila 39-godišnjeg Solinjanina. S teškim tjelesnim ozljedama ranjeni se nalazi na liječenju u KBC Split.

Odmah nakon ranjavanja 27-godišnjak je sam pozvao policiju i Hitne službe te ostao na mjestu događaja. Sam događaj su vidjeli svjedoci iz obližnjeg kafića nasuprot ulazu u prodajni centar Salona Mall te će biti saslušani tijekom istrage.

Bezobziran način

Uobičajeno je da državno odvjetništvo zatraži istražni zatvor dok se ne ispitaju svi svjedoci. U ovom slučaju je donekle neuobičajeno da je zatražen istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela jer M.J. nema kazneni dosje ni presude koji bi to opravdavale.

Ipak, tužiteljstvo je stava, a složio se i sudac istrage koji je odredio istražni zatvor, kako je ranjavanje počinjeno na naročito bezobziran način što ukazuje na mogućnost ponovnog pokušaja. S druge strane već iz same najave odvjetnika Vinka Gulišije je jasno da će osporavati taj dio odluke, javlja Slobodna Dalmacija.

Osim čistog dosjea u mladog Dugopoljca, dodatni adut  je činjenica da je sam pozvao policiju i ostao kraj ranjenika bez da ga je pokušao dokrajčiti. Nadalje, ako vještačenje pokaže da su meci pogodili ranjenoga 39-godišnjaka iz blizine to će obrana iskoristiti kao adut za tvrdnju da mladi Dugopoljac nije slučajno svoju žrtvu pogodio u noge, već je ciljao upravo u donje ekstremitete.

Time će sigurno potkrijepiti tvrdnje kako se  ne radi o pokušaju ubojstva već nanošenju teških tjelesnih ozljeda. Strategiju pobijanja kvalifikacije pokušaja ubojstva će im posebno ojačati ako se pokaže da je u pištolju bilo još metaka koje je mladić nije ispalio u žrtvu dok je čekao policiju.

Strah od fizičkog napada

No, ni DORH neće stajati skrštenih ruku te će najviše ukazivati na činjenicu da je Dugopoljac već došao naoružan i da je ispalio pet metaka. Tužitelj će istaknuti kako je za ranjavanje bio dovoljan jedan metak, a da brojnost ispaljenih hitaca ukazuje na namjeru ubojstva.

Ostaje vidjeti i hoće li uhićeni mladić potvrditi nagađanja koja su se iste večeri proširila o tome kako mu je Solinjanin bio dužan više tisuća eura oko čega su se više puta sukobili.

Navodno Solinjanina nije želio vratiti dug mladom Dugopoljcu te mu je čak i prijetio i govorio kako je on njemu dužan jer nije zadovoljan kvalitetom automobilskih dijelova koje je kupio od njega. Prema toj verziji je mladić, koji je bio slabije konstitucije od 39-godišnjaka, bio u strahu od fizičkog napada.

Njegov strah je bio dodatno pojačan jer je znao da je Solinjanin povezivan s nasilnim osobama iz lokalnog krim miljea u vrijeme kada je i sam bio uhićivan zbog dilanja. Mladi Dugopoljac će morati pojasniti i kako je nabavio pištolj te zašto ga je ponio sa sobom, ali teško da će mu DORH strah uzeti kao opravdanje za nošenje i potezanje oružja, piše Slobodna Dalmacija.

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
0
What?
1
Laž
1
Sad
3
Mad
5
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Detalji užasa na A1: Vozač naletio na zaustavljena vozila i pokosio ljude, poginula žena, druga se bori za život
9
min
Detalji užasa na A1: Vozač naletio na zaustavljena vozila i pokosio ljude, poginula žena, druga se bori za život
Pijani vozač bez dozvole uhićen u Stobreču, sud mu odredio 15 dana zadržavanja i oduzeo vozilo
14
min
Pijani vozač bez dozvole uhićen u Stobreču, sud mu odredio 15 dana zadržavanja i oduzeo vozilo
Naočale koje mijenjaju život: ZEISS Vision Expert centar vidi ono što drugi ne mogu
30
min
Naočale koje mijenjaju život: ZEISS Vision Expert centar vidi ono što drugi ne mogu
Danas igra Hajduk
40
min
Danas igra Hajduk
Evo tko je uhićen u novoj akciji USKOK-a, sve je vezano uz manekena DiCaprija
48
min
Evo tko je uhićen u novoj akciji USKOK-a, sve je vezano uz manekena DiCaprija
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Nakon tuče u unutrašnjosti, grmljavinski oblaci stigli pred Dalmaciju: Počinje prolazna promjena vremena
    Nakon tuče u unutrašnjosti, grmljavinski oblaci stigli pred Dalmaciju: Počinje prolazna promjena vremena
    20. travnja 2026. 22:20
  • Velike gužve od najranijeg jutra: "Tko ne mora, neka ne izlazi iz kuće"
    Velike gužve od najranijeg jutra: "Tko ne mora, neka ne izlazi iz kuće"
    21. travnja 2026. 08:05
  • Oštar istup splitskog branitelja: "'Četnici' s kravatama su u savezima, udrugama, klubovima, a nitko nije vidio da slijevaju milijune u džepove"
    Oštar istup splitskog branitelja: "'Četnici' s kravatama su u savezima, udrugama, klubovima, a nitko nije vidio da slijevaju milijune u džepove"
    21. travnja 2026. 00:19
  • OBAVIJEST ZA PUTNIKE NA LINIJAMA BR. 2A, 37 i 38 Izmjena zbog radova na Širini
    OBAVIJEST ZA PUTNIKE NA LINIJAMA BR. 2A, 37 i 38 Izmjena zbog radova na Širini
    20. travnja 2026. 14:46
  • Dijelovi srednje Dalmacije bez struje u utorak i srijedu: Evo gdje i kada slijede prekidi
    Dijelovi srednje Dalmacije bez struje u utorak i srijedu: Evo gdje i kada slijede prekidi
    20. travnja 2026. 21:54
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
Copyright © 2017-2026 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.