Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

'Kupit ću aktualnoj upravi karte za Thompsona da se barem zabave na kraju'

Provokacije
D.D. / Foto: Screenshot 8. travnja 2025. 21:20
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Službeno je! Dobili smo prvu kandidatkinju za gradonačelnicu Zagreba. Na tron želi i Marija Selak Raspudić, a objavila je to 40 dana prije izbora. RTL-ova Dajana Šošić razgovarala je s njom.

Jeste li se vi preračunali što ste u utrku krenuli ovako kasno?
Sva istraživanja su pokazala da građani ne percipiraju ni jednog kandidata kao protutežu Tomaševiću što je i dovelo do toga da je on najavio u videu da će rasturiti. To je nezdravo i za Zagreb i za demokraciju kao takvu. Moralo se pojaviti nešto što će se nametnuti kao alternativa i ja sam odlučila pokušati stati u obranu svog grada.

Tekst se nastavlja nakon oglasa

Ostali su debelo u kampanji. Kaskate li za njima?
Kampanja službeno nije ni počela. Pretkampanja za ozbiljnog kandidata traje cijelo vrijeme njegovog političkog djelovanja. Ja sam u kampanji od početka, od kad sam stupila u politički sabor sa konstruktivnim prijedlozima i u kampanji sam čitamo ovo vrijeme jer sam radila na tome što je najbitnije, a to je da oformim dovoljno stručan tim da ponudim dovoljno kvalitetan program. Nije kampanja samo službeno naslikavati se ispred medija i gurati se u centar pažnje nego donijeti konstruktivan sadržaj.

Spomenuli ste video, Mislav Herman kaže da ste s videom priključili njegovoj kampanji - 'Rasturili smo'. je li se moglo to drugačije? Inovativnije?
Tu je riječ o nečemu što je Možemo rekao. Ja sam vidjela da je taj moj izlazak istovremeno uznemirio i Možemo i Mislava Hermana pa sam očito nešto dobro napravila

Nije riječ o plagiranju?
Plagiranju čega? Nije ovo dječju vrtić. Meni je ovo sve simpatično, ali čim su se dvije strane istodobno uznemirile, i Možemo i HDZ, ipak sam nešto pogodila tim videom.

Nagađalo se dosta o vašoj kandidaturi. Što je prelomilo?
Prelomila je sama činjenica da su istraživanja pokazala da me građani percipiraju kao jedinu osobu koja se može suprotstaviti Tomislavu Tomaševiću i koja doista ima šansu iznijeti pobjedu u drugom krugu, a i ovo sve što se događalo u protekloj fazi da nikoga drugoga nisu percipirali kao ozbiljnog protukandidata. Naravno da svaki ozbiljan i odgovoran političar ne može čekati svoj trenutak kad on misli da je trenutak. Ja sam isto mogla štrikati u Saboru pa čekati parlamentarne izbore. Međutim, ja sam Zagrepčanka, ovdje sam rođena, odrasla i živim i smatram da se ne upravlja dobro mojim gradom i odlučila sam se boriti za njega.

U utrci za Pantovčak bili ste na trećem mjestu, sada ide još jedna nesvjesna politička utrka. Što ako izgubite? Što bi to značilo za vašu karijeru?
Ne razmišljam o tome na takav način. Kad govorimo o politici - trebaju se pitati što čine oni koji nikada nisu ni pokušali. Biti političar, pogotovo ako radite ono što ja radim, pokušavate stvoriti dugoročnu kvalitetnu i konstruktivnu političku alternativu znači - izlagati se, znači riskirati.

Je li previše dvije utrke u tako kratkom razdoblju?
To nije jednostavno, ali nisam u pitanju samo ja. Pitanje je koliko ja kroz svoju kandidaturu mogu ponuditi kvalitetnih politika i jedne druge slike je ono što je najbitnije u u ovoj utakmici za Zagreb je da je bitka za Zagreb - bitka za Hrvatsku. Sam Tomašević je to najavio na takav način sa SDP-om kad su se osokolili, ja bih rekla razbahatili, to je ono što mene osobno najviše dira, to je jedan model upravljanja HDZ-a koji gledamo cijelo ovo vrijeme kad su najavili tako gromoglasno da će rasturiti.

Što će predstavljati za vašu političku karijeru ako izgubite?
Ono što će donijeti, dobila ili izgubila, o tome će odlučiti građani, ali ja sam napravila ono bitno, a to je da sam iskoračila. Ja se toga ne bojim jer sam ja učinila ono što smatram da mogu i da je bitno, a to je da sam iskoračila, da ću se boriti za svoj grad, da ću ponuditi kvalitetna rješenja i dobar tim

Istrošili ste se u prošloj kampanji, imate li dovoljno za ovu?
Kao netko tko je bio potpuno nezavisan, ja sam skupljala donacije, ali dala znatan dio svojih sredstava i mislim da je to poželjan model u hrvatskoj politici da ste spremni uložiti vlastita sredstva ako vjerujete u to da Hrvatska treba političku promjenu. To što meni nije bio prioritet kupiti novi automobil, nego sam radije dala da stvorim neku kvalitetnu alternativu ovom političkom životu, mislim da je to dobar izbor i da je to dobro za hrvatsku politiku, da ne ovisite o velikim donatorima pa ne trošite sredstva građana RH.

Imate li kartu za Thompsona?
Nisam netko tko takve stvari određuje unaprijed s obzirom da imam dvoje male djece, ali nemam ništa protiv da odem na taj koncert i na mnoge druge. Možda ću i ponuditi aktualnoj upravi, s obzirom da više neće biti na čelu grada, da im i kupimo karte za Thompsonov koncert da se barem dobro zabave na kraju.

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
1
Haha
3
Nice
2
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
1
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
U Sinju predstavljen program „Sigurna vožnja e-romobila”
6
min
U Sinju predstavljen program „Sigurna vožnja e-romobila”
Splićani, dobra vijest! Ulica VIII. mediteranskih igara ponovno je otvorena za promet
11
min
Splićani, dobra vijest! Ulica VIII. mediteranskih igara ponovno je otvorena za promet
Najtopliji poklon ovog Božića: Malena Sara donijela radost susjedima
26
min
Najtopliji poklon ovog Božića: Malena Sara donijela radost susjedima
Izložbom Maje Perak i radionicom monotipije završava deseti ciklus Mladi izlažu
31
min
Izložbom Maje Perak i radionicom monotipije završava deseti ciklus Mladi izlažu
Blagdanski prijem u Splitu: Gradonačelnik Šuta čestitao ravnateljima i direktorima
38
min
Blagdanski prijem u Splitu: Gradonačelnik Šuta čestitao ravnateljima i direktorima
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Ekipu na duhovnoj obnovi u Zagrebu oduševio dolazak poznatog Hrvata
    Ekipu na duhovnoj obnovi u Zagrebu oduševio dolazak poznatog Hrvata
    18. prosinca 2025. 21:12
  • Divlje svinje haraju istočnim splitskim naseljem: "Napravile su veliku štetu u vrtu, susjedu su ušle u maslinike"
    Divlje svinje haraju istočnim splitskim naseljem: "Napravile su veliku štetu u vrtu, susjedu su ušle u maslinike"
    19. prosinca 2025. 02:06
  • Vremenska "koplja" nad nama se lome baš na Božić. Mogao bi to biti uvod u dolazak prave zime
    Vremenska "koplja" nad nama se lome baš na Božić. Mogao bi to biti uvod u dolazak prave zime
    19. prosinca 2025. 02:23
  • ANKETA Podržavate li gradonačelnicu koja je uklonila HOS-ov mural?
    ANKETA Podržavate li gradonačelnicu koja je uklonila HOS-ov mural?
    18. prosinca 2025. 22:42
  • Imaju fakultete, rade u građevini i turizmu, a primaju manje od 850 eura. Otkriveno kako žive strani radnici: Samo 40 posto ih ima svog liječnika, a tuberkuloza raste
    Imaju fakultete, rade u građevini i turizmu, a primaju manje od 850 eura. Otkriveno kako žive strani radnici: Samo 40 posto ih ima svog liječnika, a tuberkuloza raste
    19. prosinca 2025. 07:57
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
Copyright © 2017-2025 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.