U Mostaru je u četvrtak navečer održan prosvjed protiv izbora Željka Komšića za hrvatskog člana Predsjedništva BiH. S prosvjeda, na kojem je sudjelovalo nekoliko tisuća Hrvata, poslane su poruke kako je demokracija umrla, te kako Komšić nije njihov predsjednik.
Službenih izjava od strane gradskih i federalnih vlasti nije bilo. Izjave su davali studenti, te nezadovoljni građani. U izjavama prosvjednici su govorili kako Hrvati nisu glasovali Komšića, te kako ih zbog toga on ne može predstavljati, javlja Bljesak.info.
Uz isticanje transparenata #notmypresident i naconalnih zastava u BiH, prosvjednici su se okupili na prostoru sveučilišnog Kampusa na poziv neformalne Facebook skupine 'RIP Democracy in BiH'. Početkom prosvjeda okupilo se između 4000 i 5000 ljudi, a koloni koja je završila svoj hod kod ureda što ga je u Mostaru otvorio odlazeći hrvatski član Predsjednštva BiH Dragan Čović priključio se veliki broj mladih i drugih Mostaraca, ali i Hrvata koji su pristigli iz susjednih općina.
Kolona je u jednom trnutku bila dugačka oko kilometar, a procjenuje se da je na prosvjedu ukupno sudjelovalo oko 10 tisuća ljudi.
Većinski hrvatske općine poput Gruda, Posušja i Čapljine Komšiću su poručile također da nije dobrodošao.





