Emanuel Ivanišević (17), sin legendarnog hrvatskog tenisača Gorana Ivaniševića, ostvario je najveći uspjeh svoje dosadašnje karijere plasmanom u četvrtfinale profesionalnog ITF turnira u Zagrebu. Mladi tenisač, koji polako gradi svoje ime na svjetskoj teniskoj sceni, do ovog je rezultata stigao s dvije uvjerljive pobjede, piše 24 sata.
U prvom kolu svladao je Mađara Adama Jillyja nakon tri seta, a zatim je u drugom kolu pokazao zavidnu razinu igre i lakoćom nadigrao Ukrajinca Gliba Sekačova rezultatom 6-1, 6-2. Iako je Sekačov otvorio meč vodstvom 1-0, Emanuel je odgovorio impresivnim nizom od sedam gemova zaredom. U drugom setu borba se rasplamsala do 2-2, no Ivanišević mlađi tada je ponovno stisnuo gas i s četiri uzastopna gema zaključio meč u svoju korist.
Ova pobjeda donijela mu je treći profesionalni trijumf u pojedinačnoj konkurenciji, a prvi put se na profesionalnoj sceni upisao krajem ožujka u Opatiji, kada je u prvom kolu nadigrao ruskog igrača Makara Krivoščekova. Samo jedanaest dana ranije stigao je i do svoje prve titule, u konkurenciji parova, u Poreču, gdje je slavio zajedno s Milijem Poljičkom.
Za svoj prvi nastup u polufinalu borit će se protiv iskusnog Mirze Bašića iz Bosne i Hercegovine, nekoć 74. tenisača svijeta, a trenutačno 679. na ATP ljestvici. Usporedbe radi, Emanuel se trenutno nalazi na 1969. poziciji te pokazuje značajan uzlet na ljestvici.
Goran, Emanuelov otac, zauvijek će ostati upamćen kao jedan od najvećih hrvatskih sportaša. Njegova kultna pobjeda na Wimbledonu 2001. godine, kada je kao 125. igrač svijeta došao do naslova zahvaljujući pozivnici organizatora, ušla je u povijest svjetskog tenisa. U karijeri, koja je trajala od 1988. do 2004., osvojio je ukupno 22 titule.
Nakon što je objesio reket o klin, Goran se posvetio trenerskoj karijeri. Posebno se istaknuo suradnjom s Novakom Đokovićem, kojem je pomogao osvojiti impresivnih 24 Grand Slam naslova, pritom dodatno usavršivši njegov već opasan servis. Njihova je suradnja završila u ožujku 2024. godine. Uslijedila je kratka epizoda s Jelenom Ribakinom, a zatim i početak rada s grčkim tenisačem Stefanosom Tsitsipasom, dvostrukim finalistom Grand Slam turnira.
Dok Goran nastavlja svoj trenerski put, Emanuel polako, ali sigurno kroči prema vlastitim sportskim visinama, odlučan u namjeri da nastavi obiteljsku tenisku tradiciju.