Mertojak je za sada pretvrd orah i za gradskog rivala Poštara. U izuzetno lijepoj kuglačkoj utakmici, ali bez rezultatskog uzbuđenja, Mertojak je odnio pobjedu, na kraju visokim rezultatom 7:1 (3620:3558).
Već nakon prvog bloka bilo je sve jasno, ništa od možebitnog iznenađenja, Mertojak odnosi i osmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.
Marinović očekivano lako sa Ratkovićem, no pomalo ispod svog rezultatskog renomea (nakon dugo vremena imao je najmanji broj srušenih čunjeva u ekipi). Nakon poraza u prošlom kolu, očekujemo bljesak u posljednjoj utakmici prvog dijela prvenstva u Bjelovaru.
No on ima sigurno razloga za veselje, prinova u obitelji pa makar i uz mali pad forme i povratak supruge Jasmine na kuglačke staze, sve nas skupa raduje, bit će opet vrhunskih rezultata.
Tomo Odrljin (Poštar) podredio je svoje pripreme susretu sa Ivanom Totićem, u prva dva seta gotovo je izgledalo da je na putu uspjeha, no smireni Totić za sve ima lijeka, precizna igra, preokret i bod za Mertojak.
Pokušao je Poštar u trećem pojedinačnom susretu iznenaditi i doći do boda. Iskusni Kolić na mladog Grivičića. Jedan set i ništa više. Grivičić i dalje prikazuje zrelu igru, nema popuštanja. Samo naprijed Griva. Nakon prvog bloka, tri pojedinačne pobjede, 3:0 za Mertojak.
I onda opet poslastica. Gotovo nepobjedivi Žuljević u kuglani Poljud na Kovača. Iskusno iskorištava pomalo rezervirani ulazak Kovača, i koliko se isti u nastavku meča trudio, popularni "Jabuka" ne popušta, remi u setovima, ali razlika iz prvog seta za Kovača nedostižna. Ekipno je odigrao vrhunski, održao potrebnu razliku i sa 617 najbolji u ekipi, i nadalje prvi na pojedinačnoj listi igrača lige sa prosjekom od 628. Žuljević sa 636 odnosi epitet igrača utakmice.
Delić vraća svoju prepoznatljivu igru, nedostižnih 4:0 u setovima protiv Bauka dok Dimitrovski lako i kvalitetno protiv kombinacije Pofuk/Burnać.
Mertojak i dalje vodeći sa svih 16 bodova, Zaprešić pomalo gradi bodove i čeka iz prikrajka neki kiks. U posljednjem 9. kolu, prije prvenstvene pauze u subotu 21.11. još jedno teško gostovanje u Bjelovaru. Neugodna iskustva iz prošlog prvenstva, remi je odnio titulu. Sa povratkom Muše i pobjedničkom atmosferom na Bjelovar koji je u ovom kolu nastradao od Grmoščice , 7:1.
ŽKK Split došao je do vrijednih bodova, 5:3 protiv Podravke iz Koprivnice. Sjajna Ivanka Kragić protiv slavne Željke Orehovac, 626 ne baca se svaki dan. I kako smo već rekli, raduje povratak Jasmine Marinović nakon poroda, značajno pojačanje u redovima Splićanki. Pred susret u Rijeci protiv istoimenog kluba. Poštar u Poljudu dočekuje Novsku, pobjeda je nasušno potrebna u spašavanju prvoligaškog statusa.
Pojedinačni rezultati Mertojak - Poštar:
M. Grivičić - M. Kolić 1:0 (593:501), I. Totić - T. Odrljin 1:0 (610:594), H. Marinović - A. Ratković 1:0 (591:568), A. Kovač-L.Žuljević 0:1 (617:636), D.Delić - T. Bauk 1:0 (606:602), D. Dimitrovski - G. Pofuk/A. Burnać 1:0 (603:559)





