U 3. kolu kvalifikacija za Europsku ligu Hajduk je gostovao kod turskog Galatasaraya. Nakon pobjede u Skopju protiv Renove, hajdukovci su otišli na teško gostovanje puni optimizma i želje za iskazivanjem protiv zvučnog protivnika.

Bijeli u početku utakmice nisu pokazali impresioniranost jakim protivnikom, Jairo i Jurić pokušavali su pucati u prvih 10 minuta, a s druge je strane dvjema akcijama pokušao Omer Bayram. Čolina je u 16. minuti poslao odličnu loptu u peterac, no domaća je obrana pravovremeno reagirala. Hajduk je potom nastavio pritiskati preko Gyursca i Jradija, a s druge su strane pucali Marcao i Etebe, obojica neprecizno. U 36. minuti Vušković je dobro reagirao u opasnom naletu Babela. Do kraja poluvremena pokušao je i Diagne, no rezultat je ostao 0:0.

U 48. minuti Jairo je povukao kontru kroz sredinu terena, no Diamantakosova je lopta završila u bloku. Četiri minute kasnije sjajna prilika za Galatasary, a Mujakić je uklizavanjem spasio siguran pogodak. Odmah potom Babel je promašio zicer sa šest metara. S druge je strane Diamantakos dodao Caktašu na istoj sjajnoj poziciji, no Hajdukov je kapetan pucao iznad gola.

Domaći su zatresli mrežu u 58. minuti, no suci su poništili zgoditak Feghoulija zbog zaleđa. Od 60. minute pojačao se pritisak domaćih, Hajdukov je tempo pao, a nekoliko izglednih prilika propalo je zbog loše završnice, kao udarac Caktaš iz 67. minute. Minutu kasnije Diamantakos je zakasnio na dobru Jairovu loptu. U 75. minuti Posavec odlično intervenira na škarice Diagne.

U 77. minuti greška Hajdukove obrane došla je na naplatu, desna je strana ostala prazna, Tesdemir se ubacio i dodao Belhandi koji je snažno pucao iz prve, a Posavec nije uspio spasiti svoj gol i domaći su poveli 1:0. Uslijedile su izmjene na objema stranama.

U 86. minuti Galatasaray je povećao prednost na 2:0. Marcao je bez problema prošao pored Mujakića i ubacio na nečuvanog Babela koji nije imao težak zadatak skretanja lopte u mrežu. Usprkos slobodnjaku Atanasova i odličnom pokušaju Diamantakosa glavom na Jairov ubačaj u posljednjim sekundama, Hajduk do kraja nije uspio doći ni do počasnog zgoditka i time je ovogodišnja europska avantura završena.

Galatasaray (4-1-4-1): Fatih Ozturk – Linnes, Donk, Marcao, Emre Tasdemir – Taylan Antalyali – Feghouli, Etebo, Omer Bayram, Babel – Diagne

Klupa: Okan Kucuk, Elabdellaoui, Falcao, Belhanda, Luyindama, Emre Kilinc, Arda Turan

Hajduk (4 -2-3-1): Posavec – Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina – Jurić, Jradi – Jairo, Caktaš, Gyursco – Diamantakos.

Klupa: Ljubić, Dimitrov, Nejašmić, Kreković, Atanasov, Dolček, Todorović