FRANCUSKA – ŠVEDSKA 4:2 Coman je pomogao Hrvatskoj da ostane u eliti

Francuska osvojila prvo mjesto i plasman na završni turnir sa 16 bodova, Portugal je drugi s 13 bodova, a Hrvatska i Švedska imaju po tri

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je na Poljudu od Portugala 3-2.

Ipak, naši će igrati i sljedeće godine u elitnoj skupini Lige nacija jer je Švedska, naš izravni konkurent za treće mjesto u skupini 3 izgubila od Francuske 4-2. Na koncu je Francuska osvojila prvo mjesto i plasman na završni turnir sa 16 bodova, Portugal je drugi s 13 bodova, Hrvatska ima tri, baš kao i zadnja Švedska. Imamo bolju gol razliku i isti broj bodova (3).

Poveli su naši golom Matea Kovačića u 29. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena. Dobro su Hrvati kontrolirali i igru i rezultat dok Rog nije dobio drugi žuti karton.

Tada su krenuli Portugalci i nakon slobodnjaka Ronalda odbijenu loptu u mrežu šalje Ruben Dias. Igrala se 52. minuta susreta. Gosti napadaju, sve su bliže novom pogotku. U 60. minuti Felix dovodi Portugalce u vodstvo. Na semaforu svijetli 1-2.

Hrvatska se vraća i za našu vrstu sjajno u 65. minuti zabija Mateo Kovačić za poravnanje. Kad smo pomislili da imamo bod, u samom finišu susreta treći gol za Portugal, drugi večeras postiže Ruben Diaz.

Hrvatska je ove godine na ovom natjecanju u 6 susreta ostvarila samo jednu pobjedu, onu protiv Švedske u Zagrebu i mršava tri boda. Ipak ostaje u eliti Lige nacija i sljedeće godine.