Na današnji dan, 23. listopada, 2013. godine poginula je hrvatska glumica Dolores Lambaša.
Na tu tužnu obljetnicu njezin otac Đino Lambaša posjetio je njezin grob u Šibeniku. Bijele ruže i lampaši preplavili su njezin spomenik, a na njemu je ispisan i poseban citat posvećen njoj. Tu rečenicu dala je ugravirati njezina majka Alma Petrović.
''Ti si jedina koju ne zaboravlja zavjet, oporuka, znamen i amen. Ja sam dio tebe satkana od niti, koje vezuju, povezuju i obvezuju'', piše, javlja Showbuzz.
Nikad prežaljena Dolores imala je samo 32 godine kada je tragično izgubila život.
Bila je suvozačica u automobilu kojim je upravljao glumac Stojan Matavulj, a vraćali su se iz Beograda, gdje su imali predstavu. Pri povratku su odlučili posjetiti glumčeva prijatelja Željka Sladetića u Iloku, a ondje su nakon obilaska vinskog podruma i zabave odlučili prenoćiti. No, iz još nepoznatih razloga usred noći su ipak odlučili krenuti na put.
Automobil je sletio s autoceste kraj Slavonskog Broda zbog prevelike brzine, a Lambaša je zadobila teške ozljede. Hitno je prevezena u bolnicu, no, nažalost, nakon nekoliko sati izgubila je bitku za život.




