Igor Skoko, tajnik stranke Centar i njihov gradski vijećnik komentirao je nadolazeću sjednicu Gradskog vijeća Splita, gdje će od 16 sati raspravljati o temi čistoće grada, odnosno upravljanju otpadom.
U svojoj objavi, Skoko sugerira da će HDZ i SDP, kao vladajuće stranke, iskoristiti sjednicu kako bi napali aktere u sustavu zbrinjavanja otpada, prikazujući Split kao grad u kaosu i neredu.
Međutim, Skoko tvrdi da Split nije prljav grad i da je po čistoći usporediv s drugim gradovima poput Dubrovnika, Zadra i Solina.
Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.
"Što je danas tema: Čistoća ili Šuta?
Uskoro će započeti tematska sjednica Gradskog vijeća čija bi tema, barem nominalno, trebala biti Čistoća. Na sjednici će se od strane HDZ-a i njihovog junior partnera, splitskog SDP-a, dogoditi napadi na sve aktere u sustavu zbrinjavanja otpada s ciljem da se Split pokaže kao grad slučaj u potpunom kaosu i neredu.
A istina je sasvim drugačija! Split nije prljav grad. Čišći je od mnogih europskih gradova, i ništa prljaviji od npr. Dubrovnika, Zadra, Solina ili Trogira.
Sve ovo ne znači da nema problema. Ima ih naravno, kao i u svakom drugom poslu. Uvijek ima neodgovornih pojedinaca, i njih ćemo pokušati motivirati da promijene ponašanja. Ako to ne bude funkcioniralo, bit će ih zaista potrebno kazniti.
Vjerojatno se sada pitate zašto ćemo svi opet morati slušati pljucanje po našem gradu. Odgovor je: Zagreb i AP odugovlače i nije sigurna kandidatura Tomislava Šute za gradonačelnika Splita! Predsjednik splitskog HDZ-a već mjesecima moli po Zagrebu da mu se smiluju i dopuste da se kandidira. Milosti za sada nema, pa je Tomislav Šuta zaključio kako bi mu bilo najbolje da krene stopama kolege s Klisa, ministra Glavine, koji je cijelu prošlu sezonu lupao po Splitu kao gradu slučaju. I kako bi se reklo: that’s all folks!" napisao je Skoko.





