DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
  • Vijesti
    • Svijet
    • Hrvatska
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Ulicama moga grada
    • Životinjski kutak
    • Fotografi Dalmacije
    • Vijađ
    • Agronomija, stočarstvo i ribolov
    • Dvi-tri riči
    • Dalmacija Danas LIVE
    • #TvojeMisto
    • UNIST
  • Kolumne
    • DARIJA BUJAS
    • GORAN PELAIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • IVONA BOSANČIĆ LASIĆ
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • LUKA KANAET - Sličice Pričaju
    • MARIJA BOBAN
    • MARKO HERMAN
    • MIRELLA MEIĆ
    • MLADEN SMOLJANOVIĆ
    • ŽANA PAVLOVIĆ
    • ŽELJAN RAKELA
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
Aktualno
  • NESREĆA U STROŽANCU Na raskrižju oboren maloljetni pješak, prevezen u bolnicu
  • U DOBRU I ZLU Iris Livaja se oglasila nakon Markova odlaska iz reprezentacije
  • Piplica o nadvožnjaku na Mejaši: "Hvala gradonačelniku, imamo još puno posla"
  • VANDALI HARAJU BAČVICAMA Tek sanirana popularna skakaonica ponovno je demolirana. Opasno ju je koristiti, ali kupači ne mare...
  • JAK POTRES U REGIJI Imao je magnitudu 5.0: "Sve se treslo"
  • [VIDEO] Zbog ovoga je Livaja napustio reprezentaciju. Ekipa se pita: "Zasto se ovaj video ne dijeli? Dno dna?"
  • OGLASIO SE DALIĆ "Izgubili smo važnog igrača, ali..."
  • BULJ ODGOVORIO NA PROZIVKE Sinjski vrtić bez ravnateljice, a Bulj kaže: "Bez obzira na kočnice nećete me zaustaviti u gradnji vrtića, brige za obitelji i razvoj Sinja"
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp Twitter
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    1. Split
    2. Obala
    3. Zagora
    4. Otoci
    5. Marjan
    6. Naši ljudi
    7. Štorije
    8. Sve

    Piplica o nadvožnjaku na Mejaši: "Hvala gradonačelniku, imamo još puno posla"

    Objavljeno prije 34 minute
    ztk

    ONI SU PONOS GRADA Dodijeljene Nagrade Hrvatske zajednice tehničke kulture za 2022.: Među njima i poznata splitska fotografkinja

    Objavljeno prije 3 sata
    prometna vatrogasci

    POLICIJA TREBA POMOĆ Traže se očevici nesreće u Splitu, jedna osoba je ozlijeđena

    Objavljeno prije 3 sata
    telemedicina secer

    KBC SPLIT POKRENUO JEDINSTVENI PROJEKT U HRVATSKOJ Dijabetičari s otoka neće morati dolaziti u bolnicu zbog terapije, sve će moći dogovoriti - telemedicinom

    Utorak, 6.06.2023, 14:46

    NESREĆA U STROŽANCU Na raskrižju oboren maloljetni pješak, prevezen u bolnicu

    Objavljeno prije 17 minuta
    hitna vatrogasci naslovnica ilustracija igor jaksic sirene prometna pozar  31

    TEŠKA PROMETNA NADOMAK MAKARSKE Motorist sletio s ceste, u životnoj je opasnosti

    Objavljeno prije 4 sata
    mali rat nasilje zivotinje

    UZNEMIRUJUĆI PRIZORI U DUGOM RATU Pronađen utopljeni pas zavezan za bove, mještani u šoku

    Objavljeno prije 3 sata
    guzve dubrovnik

    PROMETNI KOLAPS Ako ste krenuli put juga, naoružajte se strpljenjem: "Ovo je neviđeno!"

    Utorak, 6.06.2023, 16:38

    BULJ ODGOVORIO NA PROZIVKE Sinjski vrtić bez ravnateljice, a Bulj kaže: "Bez obzira na kočnice nećete me zaustaviti u gradnji vrtića, brige za obitelji i razvoj Sinja"

    Objavljeno prije 1 sat
    veteranski turnir

    2. MEĐUNARODNI VETERANSKI TURNIR 'Klupska sapunica': Dobra igra, iće, piće i harmonika dovoljan su poziv na turnir u Sinj

    Utorak, 6.06.2023, 15:47
    bili cvitak foto 2

    SINJSKI VRTIĆ OSTAO BEZ RAVNATELJICE Donosimo osvrt HDZ-a Sinj na Presudu Upravnog suda kojom je poništena Odluka gradonačelnika Bulja

    Utorak, 6.06.2023, 14:28
    6 3 vuk i crvenkrpica citaonica 22

    ZAVRŠENI DANI OTVORENIH VRATA CENTRA ZA POSJETITELJE SKRIVENA DALMACIJA Crvenkrpica, Vuk, Bjelko, Gricko i Sivko zabavljali su najmlađe posjetitelje centra Skrivena Dalmacija

    Utorak, 6.06.2023, 9:00
    jelsa  9

    Počeo je 3. Jelsa Art Bijenale

    Utorak, 6.06.2023, 12:51
    ivcevic palogruzanka loza

    VIŠANIN USPIO REVITALIZIRATI AUTOHTONU LOZU PALAGRUŽONKU: "Prvo smo uboli plenke od jedne loze... I nakon deset godina sam uspio stvoriti ovaj vinograd od tisuću loza kojega nema nigdje na svijetu"

    Utorak, 6.06.2023, 9:37

    Uspješno okončana potraga za nestalom osobom na području Staroga Grada!

    Utorak, 6.06.2023, 8:40

    BURNO NA HVARU Stranac u bijegu napao i ozlijedio policajca! U postaji napravio nered; vrijeđao i odupirao se

    Ponedjeljak, 5.06.2023, 21:30

    DRUŠTVO MARJAN: "Konačno se vide konkretni pomaci na bolje"

    Ponedjeljak, 5.06.2023, 11:09
    Image11

    ŠTO SE TO POJAVILO NA SPLITSKOM MARJANU? Čitatelj ugledao "neobičnu pojavu" uz obalu: Sve je snimio, evo što nam je kazao

    Petak, 26.05.2023, 19:44
    cistoca split marjan dan  1

    (FOTO) DAN MARJANA "Šumska priča" oduševila najmlađe, a odrasle Splićane privukao info štand Čistoće

    Nedjelja, 21.05.2023, 13:27
    penjanje marjan naslovna

    (FOTO) DAN MARJANA Splićani otkrili čari penjanja: "Djeca su najhrabrija!"

    Nedjelja, 21.05.2023, 13:16
    5 11 ivan anic 4

    OVAJ SPLIĆANIN RADI ČUDA Talentirani i simpatični mladić niže nevjerojatne uspjehe, već je snimio duet s glazbenom divom: "Osjećaj je fenomenalan"

    Petak, 12.05.2023, 20:46
    BeFunky collage  67

    ČUVARICA KULTURNE BAŠTINE Učiteljica Vanja Aranza oživljava narodne običaje i njeguje trogirsku cakavicu. A originalnu čestitku nam je poslala za Praznik rada…

    Ponedjeljak, 1.05.2023, 12:27
    milijana kovacevic

    GENERACIJAMA OMILJENA SPLITSKA PSIHOLOGINJA Milijana Kovačević: "Darovitu djecu je lako prepoznati. Ona odmah upadaju u oči svojom znatiželjom, istraživačkim duhom, gorljivim traganjem za sadržajima..."

    Utorak, 18.04.2023, 10:41
    antevrdoljak

    ANTE NAM JE SVE OTKRIO Nije Popaj, nego se bavi jednim od najbrže rastućih sportova: "Možeš biti jak od sebe, ali ako nemaš tehnika, bit ćeš svladan"

    Subota, 15.04.2023, 8:03
    jurica galic juka

    SPLITSKI FOTOGRAF U NOVOJ PUSTOLOVINI "Ne postoje loše religije. Samo loši ljudi"

    Utorak, 23.05.2023, 21:29
    sinisa milicic botanicki vrh

    ČUDESNI RASADNIK NA ISTOKU SPLITA Siniša Miličić: "Sve više mladih kupuje sadnice i razmišlja o poljoprivredi. Posadite ove tri biljke u maslinik, isplatit će vam se!"

    Petak, 19.05.2023, 0:53
    melnjak tomos zoran trnovec

    ODUŠEVIO JE I MELNJAKA Tko je splitski zet koji u život vraća stare Tomose? "Nakon fotografije, njemu i meni poludio je mobitel od poziva"

    Nedjelja, 14.05.2023, 13:07
    pudlica kbc split

    UPOZNAJTE PREKRASNU DORU Evo zašto je kraljevska pudlica jako važna za sve Dalmatince: "Voli djecu i oni nju"

    Petak, 12.05.2023, 18:25

    NESREĆA U STROŽANCU Na raskrižju oboren maloljetni pješak, prevezen u bolnicu

    Objavljeno prije 17 minuta

    Piplica o nadvožnjaku na Mejaši: "Hvala gradonačelniku, imamo još puno posla"

    Objavljeno prije 34 minute

    BULJ ODGOVORIO NA PROZIVKE Sinjski vrtić bez ravnateljice, a Bulj kaže: "Bez obzira na kočnice nećete me zaustaviti u gradnji vrtića, brige za obitelji i razvoj Sinja"

    Objavljeno prije 1 sat
    ztk

    ONI SU PONOS GRADA Dodijeljene Nagrade Hrvatske zajednice tehničke kulture za 2022.: Među njima i poznata splitska fotografkinja

    Objavljeno prije 3 sata
  • Vijesti
    • Svijet
    • Hrvatska
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Ulicama moga grada
    • Životinjski kutak
    • Fotografi Dalmacije
    • Vijađ
    • Agronomija, stočarstvo i ribolov
    • Dvi-tri riči
    • Dalmacija Danas LIVE
    • #TvojeMisto
    • UNIST
  • Kolumne
    • DARIJA BUJAS
    • GORAN PELAIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • IVONA BOSANČIĆ LASIĆ
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • LUKA KANAET - Sličice Pričaju
    • MARIJA BOBAN
    • MARKO HERMAN
    • MIRELLA MEIĆ
    • MLADEN SMOLJANOVIĆ
    • ŽANA PAVLOVIĆ
    • ŽELJAN RAKELA
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

Cappelli: "Precizno smo pripremili sve segmente turističke djelatnosti"

Autor D.D.Četvrtak, 14.05.2020, 9:57
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Europska komisija preporučila je postupno i koordinirano ukidanje ograničenja za putovanja između zemalja članica ili regija unutar njih koje imaju sličnu epidiomološku situaciju kako bi se spasilo što se može od ovogodišnje turističke sezone.

Gari Cappelli, ministar turizma u emisiji U Mreži Prvog je rekao kako Hrvatska ima jako dobro i precizno pripremljene mjere, u dogovoru s epidemiolozima i udrugama turističkih djelatnika, te su one ukorporirane u smjernice Europske komisije.

Tihomir Vinković je rekao kako su povjerenici Europske komisije, što se tiče preporuka za otvaranje granica, naglasili kako je to stvar pojedinih džava članica, ali da sugeriraju da se to napravi na sređen način, da države otvaraju granice u dogovoru sa susjedima kada se vidi epidemiološka situacija.

- Mi smo prvi spominjali bilateralu. Otvaranje ovisi o svakoj pojedinačnoj zemlji članici koja će primarno dogovarati sa susjedima pa tako i mi razgovaramo s nekoliko država, primarno sa Slovenijom, rekao je Cappelli i dodao kako su već napravljeni koridori koji se preporučuju turistima koji dođu u Hrvatsku, a te se preporuke odnose na to gdje mogu stati, natočiti gorivo, kupiti hranu sve do svoje destinacije.

- Tu smo krilaticu nazvali „Od kuće do destinacije”. Od trenutka kada rezerviraju boravak oni će dobiti ovu informaciju, istaknuo je ministar.

- Mi smo uspostavili koordinaciju ravnatelja policije zemalja u široj regiji, a to su Hrvatska, Italija, Austrija, Slovenija, BiH i Srbija. Imamo svaki tjedan video konferencije u kojima se dogovaramo upravo oko načina kako će policija reagirati u novim mjerama, a to se odnosi na prelaske granice i povratke natrag u zemlju, rekao je Ničeno i dodao kako je to veoma bitno zato što svaka zemlja ima neke svoje specifičnosti.

Istaknuo je kako nisu ukinute sve mjere. Evidentira se svaka osoba koja uđe u zemlju i uzimaju joj se osobni podaci te je ona upoznata sa svim epidemiološkim uputama koje dobiva na graničnom prijelazu, piše HRT.

- Granice nisu otvorene kao prije, već je ulazak u zemlju pod velikom epidemiološkom kontrolom, naglasio je i dodao kako će ove mjere dovesti do velikih gužvi na granicama.

Veljko Ostojić , direktor Hrvatske udruge turizma, rekao je kako je Udruga napravila prijedloge operativnog funkcioniranja u izmijenjenim okolnostima koji su velikim dijelom prihvaćeni.

Naglasio je kako trebaju postojati pisane upute za turiste koji dolaze.

- Svim pružateljima trebamo jasno obznaniti koji je režim putovanja iz pojedinih zemalja, što će se dogoditi na granici i što ih čeka u Hrvatskoj. Nedvosmisleno, jasno pisano, rekao je Ostojić.

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
0
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
Dojavi vijest
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Umro poznati dalmatinski svećenik!
  • perisic1
    PAMETNOM DOSTA Perišić se oglasio nakon incidenta s Livajom
  • livaja
    INCIDENT U RIJECI SA SRETNIM KRAJEM Livaja pokazao svoju veličinu, evo što je napravio
  • vatrogasci hitna policija ilustracija nesreca naslovnica sirene split dalmacija poplava voda bujica  14
    DRAMA U SPLITSKOJ ŠKOLI Sjurile se sve žurne službe: "Zaprimili smo dojavu da se nekoliko osoba loše osjeća"
  • covjek kastela nn naslovncia
    JEZIVE SCENE NADOMAK SPLITA Žene su u velikoj opasnosti, ovo će vas šokirati i prestrašiti: Pogledajte što radi ovaj tip!
NAJNOVIJE VIJESTI
  • NESREĆA U STROŽANCU Na raskrižju oboren maloljetni pješak, prevezen u bolnicu
    Objavljeno prije 17 minuta
  • livaja uglesicU DOBRU I ZLU Iris Livaja se oglasila nakon Markova odlaska iz reprezentacije
    Objavljeno prije 25 minuta
  • Piplica o nadvožnjaku na Mejaši: "Hvala gradonačelniku, imamo još puno posla"
    Objavljeno prije 34 minute
  • BeFunky collage  7VANDALI HARAJU BAČVICAMA Tek sanirana popularna skakaonica ponovno je demolirana. Opasno ju je koristiti, ali kupači ne mare...
    Objavljeno prije 52 minute
  • JAK POTRES U REGIJI Imao je magnitudu 5.0: "Sve se treslo"
    Objavljeno prije 1 sat
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp Twitter
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
© 2023 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.

Politika zaštite privatnosti uređuje način postupanja s informacijama koje Dalmacija Danas d.o.o. obrađuje odnosno prikuplja prilikom posjeta našoj internet stranici. Napominjemo kako se obrada prikupljenih osobnih podataka temelji na jednoj od zakonitih osnova obrade u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka.