Svi navijači koji su se nalazili u pritvoru u Grčkoj pušteni su, objavio je na današnjoj sjednici Vlade premijer Andrej Plenković piše tportal.hr.
"Mi smo se kao što uvijek činimo za sve državljanje u inozemstvu, bez obzira tko su i što su, bili angažirani i pružajući im konzularnu zaštitu i pravnu pomoć, ovaj put smo imali jaki angažman političkog dijaloga.
Donesena je odluka da sa današnjim danom 102 od 102 hrvatska državljana koji su bili u pritvoru su pušteni i vjerujem da će se svi vratiti kućama. Mi im preporučamo da drugi put u ovakve avanture ne idu", objavio je Plenković na sjednici Vlade.
Podsjećaju s tportala.hr. da je jučer, 20. prosinca pušteno još 16 navijača, a danas i posljednjih 11.
Navijači Dinama uhićeni su u kolovozu na gostovanju koje im je UEFA zabranila u Ateni, nakon nereda u kojima je ubijen domaći navijač. Od tada se bili u grčkim zatvorima.




