Mertojak se nije uspio vratiti sa pobjedom iz vrlo zahtjevnog gostovanja u Bjelovaru. Sa istoimenim domaćinom odigrao je tek neriješeno 4:4 (3554:3582). Istovremeno Zaprešić se lako obračunao sa Šibenčanima, rezultatom 8:0, tako da sada, dva kola prije kraja prvog dijela prvenstva, ima bod prednosti ispred Mertojaka. No do samog kraja susreta, izgledalo je da će Mertojak osvojiti oba boda.

Do zadnjeg bloka Mertojak je ostvario značajnu razliku u srušenim čunjevima, trebalo je tek da iskusni Andrej Kovač donese bod protiv domaćeg igrača Siniše Šanteka. Kovač je počeo impresivno, nakon dva seta imao je 2:0, sa srušenih 315 čunjeva, 16 više od Šanteka. U preostala dva seta, trebao je jedan osvojiti ili sačuvati razliku, i to bi bio pobjednički poen za Mertojak. No Šantek tada čini čudo, odigravši set života sa 176 srušenih čunjeva.

U posljednjem setu Šantek u zadnjim kuglama pronalazi prijelaz što Kovaču nije uspjelo i poen pripada domaćem igraču. Nakon fenomenalne pobjede u finalu EUROPA KUPA izgleda da Mertojaku ponestaje pobjedničkog adrenalina. U slijedećem pretposljednjem kolu u Poljud dolazi Šubićevac, te nakon očekivane pobjede, treba skupiti sve snage i pokušati iznenaditi Zaprešića na njegovom terenu.

Pojedinačni rezultati:
Luka Mijić-Hrvoje Marinović 1:3 (592:626), Darko Kasumović-Mihael Grivičić 3.5:0.5 (595:559), Goran Grof-Nikola Muše 0:4 (534:635), Marijan Vukšan-Ivan Totić 4:0 (606:584), Siniša Šantek-Andrej Kovač 2:2 (621:610), Željko Košutić-Dimitar Dimitrovski 4:0 (606:568)