Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije predstavila je danas dvije brošure, dva vodiča - kako do direktnih rezervacija hotela u vrijeme korone i digitalno brendiranje destinacije u vrijeme korone.
"Razvili smo priručnik za digitalno brendiranje destinacije i turističke zajednice, ali isto tako i priručnik kako doći do rezervacija direktnog bookinga za hotelijere. Prvo je važno istaknuti da su to dva besplatna priručnika koje su izradile naše suradnice s kojima već 5 godina surađujemo, gospođa Tanja Kovačević i Tanja Vuković iz tvrtke AdProfis, vrhunske profesionalke u svom poslu. Njih smo angažirali za veliki broj edukacija koje su radile za nas i na osnovu tih edukacija zamolili smo ih da nam riješe ta dva vrlo bitna priručnika koja su nam potrebna u ovom vremenu, jer se odnose na Covid vrijeme i na direktne rezervacije i na brendiranje destinacije", kazao je Joško Stella, direktor turističke zajednice SDŽ.
Bilo tko koga zanima može doći po taj priručnik, besplatno, u Turističku zajednicu, a isto tako može ga se skinuti i sa web-a jer je već u PDF formatu.
Prvi čovjek TZ Splitsko-dalmatinske županije kazao je što se može očekivati od ove sezone.
"Sada smo na 80 posto u odnosu na prošlu godinu, međutim 4. i 5. mjesec su puno bolji negoli prošle godine. Prošle godine bio je lockdown pa nisu usporedive brojke. Kako je sada krenulo, izgleda dobro, ali sve će ovisiti o epidemiološkoj situaciji u kojoj se mi nalazimo i u kojoj se nalaze naše konkurentske zemlje, ali i ostatak Europe. Ti faktori će se morat poklopiti, a mi se spremamo kao da ćemo imati veliki priliv turista, što i očekujemo", kazao je Stella.
Kazao je i da je ovo iznimna godina te očekuje ponoviti rezultate prošle godine, pa i bolje.
"Mi smo i auto i avio destinacija, imamo zračnu luku i tržišta Njemačke, Austrije, Slovačke, Češke, Poljske su nam jako bitne kao autodestinacije i oni jedva čekaju da se mi otvorimo što više, da epidemiološka situacija bude što bolja i oni će sigurno doći ako se epidemiološka situacija popravi", kazao je Stella.





