Jedna od onih utakmica koje su za Hajduka označene kao biti ili ne biti je opet sutra protiv Gorice na Poljudu.
Tri su kola do kraja, samo pobjede Hajduka drže u igri za Europom. Do sada su Gorica i Hajduk u ovoj sezoni igrali tri puta, bilježimo dvije pobjede Gorice i jedan remi.
Trener Bilih Paolo Tramezzani ovako je najavio susret koji se sutra na Poljudu igra u 20.10 sati:
- Mislim da je u redu pohvaliti momke za sve ono što su napravili. Sezona je bila duga i vrlo teška. Ja sam tu oko četiri mjeseca i mi u kontinuitetu lovimo, lovimo, lovimo, lovimo… Dobro smo pripremljeni, znamo što nam je raditi i na što moramo pripaziti u ovom susretu. Znamo dobro što treba uraditi na travnjaku i svjesni smo da krajnji ishod može biti poraz, remi ili pobjeda, ali ja sam uvjeren da će krajnji ishod uglavnom ovisiti o nama. Mi smo ti koji imamo veliku priliku koju treba iskoristiti i uvjeren sam da će sutra biti jako dobri. Vidim koliko željno igrači iščekuju ovaj susret i jedva čekaju početak i prvi sučev zvižduk.
Kao što sam i ranije govorio, stekli smo naviku i prilagodili se u mentalnom pogledu kako ući u ovu važnu etapu prvenstva. Uvijek govorim da kad igraš često i igrači to više vole od učestalog treniranja. To je normalno i prirodno. Utakmica je ta koja ti daje pozitivne inpute, entuzijazam, emociju i jedva je čekaš odigrati. I s te točke gledišta, momci su pokazali kako su u stanju brzo se rekuperati, uvijek biti fokusirani - rekao je trener Hajduka.
Računa i na neke nove igrače.
- Sad smo u situaciji gdje su nam preostale još tri utakmice i pet treninga do završetka sezone. Želimo je završiti na najbolji mogući, a s dobrom mentalnom pripremom mogu se riješiti sve te sitne poteškoće poput umora i izostanka treninga. S nama je ovih dana dosta trenirao i Vicko Ševelj te je spreman ako sutra bude trebao zaigrati. U ovom trenutku smo bez Simića zbog suspenzije i Mujakića koji je odsutan duže vrijeme, a ne trenira niti Dimitrov. Pred nama su tri važne utakmice, možemo reći i najvažnije. Jasno je da smo glavom 100% u utakmici s Goricom. Ta utakmica nema prošlost niti budućnost, ona je naša sadašnjost - kazao je Tramezzani.





