Kako otkriva Alfredo Pedullà, poznati talijanski stručnjak za transfere igrača, Toma Bašić mogao bi uskoro postati novo pojačanje splitskog Hajduka. Klub s Poljuda intenzivno radi na dovođenju veznjaka, a čini se kako je i sam Bašić otvoren za povratak u svoju domovinu.
Kontakti između Tome Bašića i splitskog kluba i dalje traju
Za Tomu Bašića ovaj bi transfer značio povratak korijenima, što ga, prema Pedullinim navodima, čini posebno motiviranim da prihvati ponudu Hajduka. Bašić je dao prednost ovoj destinaciji ispred svih drugih, a za transfer je dobio i podršku trenera Lazija Gennara Gattusa.
Lazio trenutno razmatra mogućnost sudjelovanja u plaćanju dijela Bašićeve plaće kako bi olakšao realizaciju transfera. U međuvremenu, kontakti između Tome Bašića i splitskog kluba i dalje traju, a sve se više nazire mogućnost da će Hajduk uskoro dobiti veliko pojačanje u veznom redu.
L’indiscrezione: #Basic, apertura totale all’#Hajduk. Gli scenari https://t.co/R7v6pZb36s
— Alfredo Pedullà (@AlfredoPedulla) January 20, 2025