Gužva u Splitu je već poznata pojava, međutim pojedini dijelovi grada 'grcaju' u autima. Ne može se proći ni lijevo ni desno, a putovanje na posao od pet minuta se pretvori u polu satnu vožnju.
Jedno od takvih žarišta je i Mažuranićevo šetalište. Kako nam javlja čitatelj, svako jutro na putu za posao uobičajena mu je slika kolone uzrokovane nepoštivanjem prometnih pravila.
Naime, gdje je odvojak za bus parkirani su automobili čiji vlasnici posjećuju obližnju pekaru. Zbog toga bus ne može ući u zasebnu traku već stane na sred ceste i blokira promet iza sebe.
Osim toga, dostavna vozila često urdno se parkiraju u krajnju lijevu traku gdje iskrcavaju robu za trgovine u okolici tako zaustavljajući promet i na toj strani.
Čitatelj navodi kako svako jutro taj dio mora proći 'kao Ivica Kostelić' samo da bi ga nekoliko metara dalje dočekala parkirana dostavna vozila.
Kontaktirao je već čitatelj komunalne redare
Kako kaže, tako je svako jutro te apelira na komunalne redare da se pobrinu za taj nered i omoguće normalan tijek prometa.
"Naime svaki dan se vozim Mažuraničevim šetalištem koje u normalnim uvjetima provoziš za cca 2,3 min, ujutro vozim 10 minuta nekad i više. Prvi problem je autobusna stanica preko puta Fine koja je zakrčena autima koji su stali u obližnju pekaru tako da se autobus zaustavi u desnoj voznoj traci i time zaustavi promet.
Nekih 100 metara niže, ulaz u podzemni Tommy, liva traka zakrčena jer oni ulaze i izlaze. Onda prođes to ko' Ivica Kostelić da bi te niže u livoj voznoj traci dočekali kamioni koji vrše dostavu u obliznji Studenac i ostale male dućane. Tako moj put na posao umisto 10 minura, traje 25-30 minuta.
Više puta sam pisala komunalnom redarstvu da dođu malo napunit gradski proračun, al oni postoje samo na platnoj listi", kazuje nam ogorčeni čitatelj.





