Hajduk je u četvrtom kolu HT Prve lige gostovao u Koprivnici kod Slaven Belupa. Trener Burić nakon tri pobjede u prva tri kola u Koprivnicu je krenuo sa sastavom: Duka – Juranović, Ismajli, Simić, Dolček – Nejašmić, Barry – Jradi, Caktaš, Eduok – Jairo.

U prvih 15-ak minuta trajalo je početno odmjeravanje snaga, a s udarcima su pokušali Eduok i Jairo, no vratar Filipović nije imao većih problema. U 16. minuti Bijeli su propustili veliku priliku, Nejašmić je odlično proigrao Jaira, no Belupov je golman bio na visini zadatka. U sljedećoj je akciji Jradi nakon kornera pucao pored gola. U nastavku su još prijetili vrijedni Nejašmić i Caktaš, ali bezuspješno.

Tek u 28. minuti, između žutih kartona za Simića i Krstanovića, zaprijetili su i domaćini preko Puclina, no Duka je obranio taj udarac. U 30. minuti pokušao je i Eduok, nakon njega i Jradi, opet neprecizno. Kad toliko prilika promašiš, najčešće stigne kazna. U 37. minuti Puclin se ukazao drugi put na utakmici, zapucao pored dvojice u Hajdukovoj obrani, Duka je loše reagirao i lopta mu je prošla ispod tijela u vlastitome kutu gola, a gosti su, i ne znajući kako, poveli 1:0.

Nastavak je počeo blijedo na obje strane, a onda su uslijedile izmjene, Svatok i Jakoliš umjesto Jradija i Simića. Jakoliš je u drugoj minuti svoga debija u skoku s vratarom Filipovićem zaradio crveni karton, a protesti i objašnjenja Hajdukovih igrača da kontakta nije bilo nisu promijenili mišljenje suca Matoca. Bijeli su ionako tešku utakmicu nastavili s desetoricom.

Kod Belupa su uslijedile dvije izmjene, umjesto Međimoreca i Radivojevića ušli su Nowak i Karamarko. Lijepi je nogomet izostao u kiši kartona i sjeckanja igre. U 79. minuti i Slaven je ostao s desetoricom igrača, Bogojević je nakon jedva vidljivog kontakta s Eduokom i prigovora sucu Matocu pocrvenio. Kao i u situaciji s Jakolišem, samo sudac zna što je točno vidio. Trener Ivica Sertić također je gubio živce na klupi.

U 83. minuti Matoc pokazuje na bijelu točku za Slaven. Ejupi je u naletu pao pored Ismajlija, koji je usput i požutio. Krstanović je poslao Duku u jednu, a loptu u drugu stranu za 2:0 Slaven Belupa nakon kaznena udarca. Burić je potom iz igre pozvao Hamzu, a uveo Teklića. U 87. minuti nakon prekršaja nad Karamarkom požutio je i Svatok. Zanimljivo, pola minute kasnije požutio je i Karamarko. U 89. minuti konačno je netko od Bijelih zapucao u okvir, no Caktašev je udarac završio direktno u Filipovićevim rukama.

Hajduk je u 7 minuta sudačke nadoknade počeo napadati. Bilo bi zgodno da im je netko rekao da su to trebali raditi i u regularnom vremenu. U posljednjim sekundama nadoknade Eduok je odlično pucao s ruba kaznena prostora i zabio za 2:1 koji su mala utjeha njegovoj momčadi. Bijeli su tako u 4. kolu upisali svoj prvi prvenstveni poraz, no igra je bila blijeda i nehajdučka, a kad se tomu pribroji posvemašnja bezidejnost do nadoknade i sudac kojemu se karton zalijepio za ruku, katastrofa je zajamčena.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Zirdum, Međimorec, Radivojević –  Glavčić, Paracki, Puclin, Delić – Krstanović, Ejupi, Bogojević

Klupa: Ježina, Martinaga, Nowak, Goda, Bačelić-Grgić, Plantak, Mateus, Mihael, Iharoš, Karamarko, Alidema

HAJDUK: Duka – Juranović, Ismajli, Simić, Dolček – Nejašmić, Barry – Jradi, Caktaš, Eduok – Jairo

Klupa: Blažević, Jakoliš, Svatok, Beširović, Delić, Kalik, Bašić, Vušković, Tahiraj, Teklić