Stalno jačanje juga tijekom srijede uvod je u višednevno natprosječno razdoblje u Dalmaciji. Najviše dnevne temperature zraka bile su od 21°C nad otvorenim morem do 28°C ponegdje u dolini Neretve.
Jugo je u Dalmaciji doseglo olujne udare, a iza 21 sat na službenoj DHMZ postaji Split Marjan izmjereni su udari do 103 km/h.
Olujni udari juga izazvali su i brojne probleme pa su vatrogasci imali više intervencija uklanjanja stabala, a oštećeno je i nekoliko vozila. U razdoblju od 21 do 22:30 sati uklonjena su stabla na Šperunu, Meštrovićevom šetalištu, u Bijankinijevoj i Lovretskoj ulici.
Dodajmo da su jučer oko 14 sati pozvani na Žnjan zbog zmije u automobilu. Zmija je uklonjena i puštena u prirodu.
Moja reakcija na članak je...




