Autobus Prometa Split broj 18 uskoro će promijeniti svoju standardnu rutu. Naime, od sada mu posljednja stanica neće biti na Brniku kod trgovačkog centra City Center one već će posljednja stanica biti u srcu Gradskog kotara Sirobuja.

Sirobuja-HNK-Sirubuja
To znači da će po prvi puta u povijest kroz 'srce' kotara prolaziti autobusna linija broj 18 Prometa Split.
"Ova ideja nije od jučer, odavno je u našim mislima i željama. No, sada smo je (napokon) uspjeli realizirati!", ponosno je za Dalmaciju Danas rekao Ivica Grubišić Gire, predsjednik Gradskog kotara Sirobuja.
Naime, da stvar bude jasnija; kada se otvorio City Center one Split posljednja stanica autobusne linije broj 18 bila je kod spomenutog trgovačkog centra. Već tada je poznati Gire tražio da se izgradi još jedna stanica koja će autobus Prometa Split dovesti do srca Sirobuje.
"Već tada sam od gradskih vlasti zatražio da se autobusna linija produži do naselja Sirobuja. No, imali smo problem jer tada nije bila otvorena, a ni izgrađena Ulica Hrvatske neovisnosti. To je, znači, novoizgrađena ulica koja spaja Sirobuju i City Center one Split, odnosno Brnik. Evo, sada su se stvorili uvjeti i autobusu broj 18 posljednja stanica bit će Sirobuja. To znači da će od sada voziti na relaciji Sirobuja-HNK-Sirobuja", kazao nam je ponosni Grubišić.

Izvrsna vijest za studente i učenike
Otkrio je Dalmaciji Danas da će radovi izgradnje autobusne stanice u Gradskom kotaru Sirobuja započeti kroz koji dan.
"Za koji dan će započeti radovi na autobusnoj stanici. Ta vijest jako je važna za sve stanovnike istoka Splita i Sirobuje. Autobus do sada nije dolazio u središte naselja... Kada se izradi stanica, građani Sirobuje će biti povezani s centrom Splita, odnosno Hrvatskim narodnim kazalištem. Po prvi put u povijesti", naglašava prvi čovjek Gradskog kotara Sirobuja.
Smatra je 'njegov' kotar izvrsno povezan s centrom grada, ali i svim važnim splitskim obrazovnim i drugim ustanovama. Slijedom toga, veli da će ova vijest najviše razveseliti učenike i studente.
"Naša Sirobuja sada je izvrsno povezana. Prometov autobus broj 18 prolazi kroz najvažnije ulice u gradu. Ova vijest najviše će razveseliti studente i učenike jer će ih autobus dovesti tik uz njihove škole i fakultete. Konačno smo dočekali i tu autobusnu liniju! Hvala Gradu Splitu što je osigurao financijska sredstva, hvala i Hrvatskim cestama na ustupljenoj parceli na kojoj će biti izgrađena nova autobusna stranica", zaključio je za Dalmaciju Danas Ivica Grubišić Gire, predsjednik Gradskog kotara Sirobuja.





