Maja Đerek, suspendirana splitska pročelnica za gradsku imovinu, danas se putem svoje Facebook stranice obratila građanima Splita i zatražila pomoć pri identifikaciji nadapača na njenu obitelj.
Incident se dogodio prije 100 dana, za što Đerek kaže da je prošlo "100 dana zataškivanja". Tvrdi da policija nije adekvatno postupila nakon njene prijave, te da "niti nakon 100 dana policija nije poduzela niti jednu konkretnu radnju da se otkrije napadač na službenu osobu grada Splita".
Njeno prioćenje prenosimo u cijelosti:
"Prošlo je 100 dana od kukavičkog i podlog napada na moju obitelj te dom u Splitu i Zagrebu.
Napad sam prijavila policiji, detaljno opisala napadača i okolnosti napada, a sve je potvrđeno pregledom snimke na policiji. Međutim, niti nakon 100 dana policija nije poduzela niti jednu konkretnu radnju da se otkrije napadač na službenu osobu grada Splita. Odmah nakon napada sam inzistirala da se objavi snimka napadača - ali policija iz nepoznatih razloga ne želi objaviti snimku. Jučer saznajemo kako se u slučaju Andreja Plenkovića za blaže kazneno djelo prijetnje službenoj osobi - odmah uhićuje i ekspresno osuđuje. Kada je riječ o viskopozicioniranim HDZ-ovcima uvijek se postupa kako AP-u u tom trenutku odgovara", napisala je.
U svibnju je pijavila i prijeteći e-mail, tvrdi a se ništa nije poduzelo
"Nadalje, još u svibnju sam policiji prijavila e-mail koji sadrži ozbiljnu prijetnju, a koju mi je uputio bespravni korisnik stana i koja je potom objavljena na jednom internetskom portalu. Do dandanas taj mail stoji na istome portalu, a policija nije poduzela ništa da ga ukloni iako imaju zakonsku obvezu postupati. Bilo bi zanimljivo vidjeti policijsko postupanje da takva prijetnja stoji oko nekog HDZ-ovog uglednika.
Iz navedenog je očita namjera policije da od početka zataškava sve vezano za napad na službenu osobu i njenu obitelj pa stoga molim pomoć od VAS kako bi se pomoglo u identifikaciji napadača. Ukoliko se prepozna napadač postoji mogućnost da se dođe do najbitnijeg - nalogodavca napada. Nije teško pretpostaviti kome sam se najviše zamjerila svojim pročelničkim radom i sprečavanjem financijskog putošenja gradske blagajne. ZNA SE tko je priželjkivao moju što bržu eliminaciju iz Splita i tko je zarobio sve pravosudne institucije naše države.
", napisala je.
Opis napadača
Nudi i opis napadača.
"Mlađi muškarac (25-30 godina), sportske i jače građe, moguće da se bavi borilačkim sportom, kraća crna kosa s manjim zaliscima, kraća brada, visine oko 180-190cm. Ima vrlo izražene crne TETOVAŽE na rukama i nogama, a koje prekrivaju gotovo cijelu podlakticu i potkoljenicu. Radi se o tzv. maorskim tetovažama.
Prilažem ilustraciju kako okvirno izgleda lice napadača i okvirni izgled njegovih upečatljivih tetovaža.
Posebno je problematično što je napadu svjedočilo malodobno dijete te vidjelo napadača, a od svega još uvijek trpi posljedice. Zahvaljujući namjernoj neaktivnosti policije, napadač i nalogodavac mogu mirno spavati znajući da se baš ništa ne poduzima!
Ukoliko prepoznajete napadača ili raspolažete informacijama koje mogu pomoći - molim da se obratite splitskoj policiji ili meni osobno te da pomognete u razotkrivanju šačice ljudi koji žele nasiljem i zastrašivanjem zadržati privilegirani status i nastaviti pljačkati svoj grad.
Hvala svim dobrim ljudima na pomoći!", napisala je.
Također je dodala;
"Napomena : Molim HDZ-ove, Kerumove i Puljkove simpatizere da ne relativiziraju napad već da razmisle kako bi se oni osjećali da njihovo dijete sve to prolazi i trpi posljedice."
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=320621253923358&id=100079264579645&ref=embed_post





