Sveučilište u Splitu jučer objavilo obavijest o nadmetanju za nadogradnju i rekonstrukciju studentskog doma Bruno Bušić na Spinutu u vrijednosti 42.284.895,60 kuna.

Bespovratnih 32.550.000,00 kuna stiže iz fonda EU pod programom: Modernizacija, unaprjeđenje i proširenje infrastrukture studentskog smještaja za studente u nepovoljnom položaju u okviru Operativnog programa "Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020."
Projektom rekonstrukcije namjerava se osigurati 174 smještajne jedinice, za 465 osoba, od čega 121 trokrevetnih soba, 49 dvokrevetnih soba te 4 jednokrevetne sobe prilagođene osobama s invaliditetom i smanjenom pokretljivošću.
Uz rekonstrukciju/nadogradnju jednog kata (četvrti kat), rekonstrukcija Doma obuhvaća kompletno uređenje postojećih prostora, potpunu zamjenu postojećih sustava grijanja i hlađenja, uključivo izvedbu sustava pripreme tople vode pomoću sustava sunčevih kolektora na krovu zgrade, zatim zamjenu sustava elektroinstalacija uz potpunu zamjenu rasvjetnih tijela LED učinkovitom rasvjetom, kao i radove na kompletnom pročelju kako bi se povećala toplinska izolacija tj. smanjio gubitak topline.
Rekonstrukcijom je predviđeno uvođenje lifta za osobe sa smanjenom pokretljivosti. Također, uredit će se i malonogometno i košarkaško igralište te urbana oprema za odmor i rekreaciju u zelenilu.




