Nedjelja je donijela nastavak stabilnog vremena koje već duže vrijeme traje u Dalmaciji. O suši najbolje govori podatak da je od početka godine do danas u Splitu palo svega 75 litara kiše po kvadratnom metru, a puno bolje stanje nije ni drugdje. Jedan od najgorih primjera suša dogodio se 1992./1993. kada je u 9 mjeseci palo samo 150 litara. Nadamo se da nas takva nepogoda neće pogoditi ove godine.
Danas nebom dominiraju cirostratusi, vrsta oblaka koja se nalazi najviše u troposferi, ponekad na visinama i preko 10 kilometara.
Kako se radi o nadmorskoj visini na kojoj temperature padaju i do minus 90 stupnjeva, sva voda koja se tamo nalazi isključivo je u krutom obliku, odnosno u obliku ledenih kristalića. Zbog loma sunčeve svjetlosti na kristalićima leda u ovim oblacima, osobito u zimskom dijelu godine, kada je Sunce nisko na horizontu, nastaju “iluzije” koje vidimo golim okom. Tako na zimskom nebu možemo povremeno vidjeti pojave Sunčevog haloa, lažnog Sunca (sunčevi psi, pasunce), svjetlosnih stupova…
Sunčev halo je pojava kada se oko Sunca uslijed loma svjetla na kristalima leda kroz tanak sloj naoblake nazire djelomično ili potpuni svjetlosni krug promjera 22.5°, još je rjeđi halo promjera 44°. Halo često nastaje i oko Mjeseca te u noći zna pomalo zlokobno izgledati iako je riječ o posve prirodnoj i bezopasnoj pojavi.
Ta se pojava tijekom utorka mogla vidjeti u velikom dijelu Dalmacije, a osobito je izražena bila na splitskom i šibenskom području.