Kako nam javlja čitatelj, od ranog jutra stvara se velika kolona vozila na cesti preko Žminjače, između Strožanca i Splita.
Dužina kolone trenutno je oko tri kilometra i vozači se kreću "mic po mic". Radi se o cesti koja vodi u ili iz Žrnovnice, a za izaći na magistralu čeka se više od pola sata.
"Ja više od pola sata stojim u koloni da bi izašao na magistralu. Za izludit i poludit", kaže nam čitatelj koji se zatekao u kilometarskoj koloni.
Ova situacija inačle nije uobičajena za ovaj dio prometnice. Za pretpostaviti je kako se kolona stvara radi radova koji su u tijeku, a riječ je o sanaciji puknuća hidranta. Jedan od razloga sigurno je i postojeći semafor koji služi za ograničavanje brzine.
ŽRNOVAČKA 'ATRAKCIJA' PRED SANACIJOM Vozači, oprezno! Započeli radovi na hidrantu
Kakva će tek situacija nastati kada se za par mjeseci u promet pusti most preko Cetine kada će se ogroman dio prometa sa Jadranske magistrale preusmjeriti na zaobilazni pravac preko Tugara i Srinjina, upravo ovom dionicom, pita se naš čitatelj koji nikako nije zadovoljan ovom situacijom.